niedziela, 12 maja 2013

Maj miesiącem zakochanych...

...a skoro tak - trochę o miłości. Klasa druga zastanawiała się nad tym, czy prawdziwa miłość to wyłącznie "motyle w brzuchu", czy raczej ciężka codzienna praca?
Oto, co na ten temat myśli Ania:

Miłość od zawsze fascynowała ludzi. Na ten temat powstało najwięcej dzieł literackich i poezji. Jednak dalej nie wiemy o niej prawie nic. Mówi się, że miłość jest ślepa, a jednocześnie nosi różowe okulary. Wiele osób wierzy, że miłości w ogóle nie ma. Chyba wszyscy marzymy o pięknej, romantycznej miłości, nawet jeśli w nią nie wierzymy. Wszystkie bajki dla dzieci kończą się radosnym, pięknym ślubem. A jak wygląda „I żyli długo i szczęśliwie”? Na pewno wymaga wiele pracy.
Oczywiście nie da się zbudować trwałego związku bez zaangażowania i pracy obu stron. Jednak to nie wystarcza. Choćbyśmy się nie wiem jak starali, nie uda nam się zbudować szczęśliwego i mocnego związku z osobą, do której nic nie czujemy.
Znam wiele par tak dobranych, że nawet po latach nie muszą wkładać zbyt wiele wysiłku w swój związek. Dlaczego? Są niesamowicie zgodni, mają podobne charaktery i poglądy, łączą ich wspólne pasje i marzenia, oraz są prawdziwymi przyjaciółmi. Jest im ze sobą tak dobrze, że w większości nigdy nawet nie pomyślą o rozwodzie. Prawdziwa miłość nie zawsze jest pracą. Jeśli ludzie naprawdę się kochają, nie muszą się starać, by utrzymać związek. Bycie razem jest dla nich tak oczywiste, jak oddychanie.
Są też pary, które żyją ze sobą od kilkunastu lat. Przez ten czas oboje walczą, by ratować ten związek. Aż pewnego dnia jedno z partnerów zakochuje się w kimś innym. I po prostu odchodzi, nie mówiąc słowa. Czemu? Czy po tylu latach nie powinni być bardziej związani? Czy można zaangażować się w związek aż tak, żeby nie zauważyć, że coś jest nie tak? Miłość od nienawiści dzieli tylko jeden krok.
Miłość, owszem, wymaga pracy, ale jest czymś znacznie większym. Pod wieloma względami miłość jest tajemnicą; przecież tak niewiele o niej wiemy. Miłość jest bliskością dwojga ludzi, przekonanych, że chcą spędzić ze sobą resztę życia. Ktoś kiedyś powiedział, że partnerzy „muszą być tak podobni, by rozumieć się bez słów, a jednocześnie tak różni, by się sobą nie znudzić”; tego nie osiągniemy dzięki pracy i zaangażowaniu. Miłość wymaga znacznie więcej niż dobrych chęci.

Drodzy gimnazjaliści, skąd Wy macie tyle mądrych myśli o miłości? ;)))