niedziela, 8 września 2013

Warsztaty dziennikarsko-filmowe rozpoczęte!

Nowy rok szkolny ruszył pełną parą, a wraz z nim zajęcia artystyczne, które w tym roku przybrały formę warsztatów dziennikarsko-filmowych. Uczniowie od razu na pierwszych zajęciach stanęli przed trudnym wyzwaniem – opisania uroczystości roku szkolnego w ciekawy i porywający sposób. Każda z czterech grup miała posłużyć się inną formą dziennikarską. Oto, co z tego wynikło.
Wywiad
- Dzień dobry.
- Jak długo trwały przygotowania do rozpoczęcia roku?
- Przez tydzień układaliśmy przemowy i przydzielaliśmy je do poszczególnych osób.
- W jakim miejscu odbyło się rozpoczęcie?
- W Auli Schumana.
- Czy może pani powiedzieć coś więcej o tym miejscu?
- To studencka aula obok naszej szkoły, w której na co dzień odbywają się wykłady studenckie.
- Bardzo dziękuję.
- Ja również.
Felieton
Ostatnio zostaliśmy zmuszeni do wzięcia udziału w rozpoczęciu roku. Było bardzo tłoczno, prawie jak na koncercie Depeche Mode. Byliśmy tak ściubieni, niczym słoma na polu, że nikogo nie można było znaleźć, więc każdy czuł się jak tygrys na pustyni. Wydaje się, że mówcy co roku mają przygotowany ten sam tekst. Na koniec jeszcze zagrał duet, wiolonczela i gitara, co wpędziło nas w jeszcze bardziej senną atmosferę. Na szczęście już był koniec i wszyscy znowu jak co roku powlekli się do klas. Dzięki Bogu, do końca dnia jeszcze długo. Czas rzucić się w wir zakupowo-zeszytowy, a potem do budy…
Recenzja
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 dla gimnazjum i liceum oraz klas 4-6 było długie i nudne. Ciągle używali przerywników typu „jeszcze chwileczkę” lub „już tylko jedna rzecz”. Najciekawszym momentem na tej imprezie był koncert rozpoczynający nowy rok szkolny. Odbyło się również powitanie w klasach przez wychowawców. Sądzę, że rozpoczęcie roku było udane, lecz mało interesujące.
Reportaż
W poniedziałek drugiego września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Impreza dla Motylkowej Akademii i klas 1-3 rozpoczęła się o godz. 9.00 w Auli Schumana i trwała godzinę, następnie uczniowie udali się do klas i poznali swoich kolegów i wychowawców.
O godzinie 11.00 rozpoczęło się rozpoczęcie roku dla starszych klas 4-6, gimnazjum i liceum. Cała uroczystość przeszła bardzo sprawnie. Jedyne zastrzeżenie można mieć do zbytniego przedłużania wystąpienia. Wszystkim jednak się bardzo podobało.
I jak? Będą z nas dziennikarze?