czwartek, 3 października 2013

Czas na teatr!

Rusza rok teatralny! Szkolny Klub Miłośników Teatru zaprasza na dwie wspaniałe sztuki. Bardziej wytrawni widzowie (licealiści;)) 23 października o godz. 19 wybierają się do Teatru Współczesnego na sztukę "Ludzie i anioły" w reżyserii Wojciecha Adamczyka:

"Nocą w mieszkaniu Iwana Paszkina, moskiewskiego biznesmena, pojawia się nieoczekiwanie tajemniczy gość. Jego wiedza o prywatnym życiu gospodarza i jego intymnych szczegółach (w większości niezbyt pochlebnych) jest imponująca, a zarazem przerażająca, bo celem wizyty okazuje się załatwienie formalności koniecznych do przeniesienia biznesmena... na tamten świat".
Brzmi bardzo ciekawie.  "Ludzie i anioły" to wspaniała komedia, która jednak skłania również do refleksji.
Uczniowie gimnazjum (nie mniej wytrawni widzowie;)) sezon teatralny rozpoczynają także komediowo - w Teatrze 6. piętro obejrzą 20 listopada o godz. 19.30 fenomenalną komedię Moliera "Chory z urojenia" z Andrzejem Grabowskim w roli Argana.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszych "teatralnych eskapad" prosimy o kontakt z polonistkami: p. Beatą Januszkiewicz, p. Elą Kocerką lub p. Natalią Boszczyk.