środa, 16 października 2013

Goście, goście!

W naszej szkole ruszył projekt Make It Possible realizowany przez organizację studencką AIESEC. W ramach tego projektu zapraszamy na nasze zajęcia wolontariuszki z Argentyny, Chin i Meksyku. Nasi goście opowiadają po angielsku o globalnych problemach społeczno-środowiskowych (związanych z Milenijnymi Celami Rozwoju ogłoszonymi przez ONZ). Projekt potrwa do 18 października.

A oto pierwsze relacje naszych uczniów:

"Dzisiaj jedną godzinę lekcyjną spędziliśmy z klasą w bardzo ciekawy sposób.
Do naszej szkoły przyjechały trzy dziewczyny z różnych krajów. Opowiadały nam o sobie, a także o kulturze ich krajów. Pokazana została prezentacja, w której pojawiło się dużo ciekawych zdjęć i tekstów. Z każdą dziewczyną porozumiewaliśmy się po angielsku, co jest dla mnie wielkim plusem, gdyż uważam, że dzięki temu jest możliwość poprawienia swojego poziomu z tego języka. 

Każda z dziewczyn była bardzo sympatyczna i mam nadzieję, że zostanie zaplanowana druga taka lekcja".
Relacjonuje też Filip z 2B:

"Dzisiaj, 15 paź. naszą szkołę odwiedziły trzy sympatyczne panie. Pochodziły one z Chin, Argentyny i Meksyku. Mieliśmy z nimi dwie lekcje podczas których opowiadaliśmy sobie po angielsku zwyczaje i informacje o naszych krajach. Mnie dzisiejsze lekcje bardzo przypadły do gustu. Uważam, że takie poznawanie innych kultur jest bardzo fajne i o wiele ciekawsze od wiedzy podręcznikowej. Oby w naszej szkole było więcej takich wymian".

I jeszcze zdanie od Wiktorii:

"Na lekcjach było bardzo ciekawie. Pani z Meksyku opowiadała nam o swojej kulturze, pokazała nam święta, które obchodzi się w jej kraju. Pokazała nam swoją rodzinę oraz zjawiska przyrodnicze".

 
 Czekamy na kolejne relacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz