wtorek, 19 listopada 2013

RAMBO JET W ŚRODĘ ZAGRA DLA NASZEJ SZKOŁY!


Już w środę 20 listopada w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbędzie się koncert zespołu Rambo Jet.

Rambo Jet to łódzki zespół, który powstał w 2004 roku, ale w obecnym składzie gra od dwóch lat. W 2013 roku przypadają dwie okrągłe rocznice związane z Julianem Tuwimem – 100 lat od jego debiutu i 60 lat od jego śmierci. Za sprawą Sławomira Maciasa, lidera zespołu, perkusisty, dziennikarza TVP i Radia Łódź rok 2013 ogłoszono Rokiem Juliana Tuwima. Jednym z ważniejszych wydarzeń tego literackiego święta jest płyta zespołu Rambo Jet poświęcona w całości poecie.
Julian Tuwim w rock’n’rollowym wydaniu brzmi świetnie, jego teksty okazują się zaskakująco aktualne, choć powstały kilkadziesiąt lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości społeczno-politycznej. Skłaniają do myślenia, buntu, są ważnym głosem w niejednej sprawie, ale można też przy nich bardzo dobrze się bawić.


Rambo Jet na żywo dla naszej szkoły zagra już w środę, tymczasem zapraszamy do obejrzenia ich dwóch teledysków.
http://www.youtube.com/watch?v=Ge-IL3RDakc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz