sobota, 29 marca 2014

Intensywnie z Krakowa - wymiana polsko-niemiecka ruszyła!

Kochani, w bieżącym roku rozpoczęliśmy współpracę z Gustav Heinemann Gesamtschule w Essen. Będzie się działo: wspólne projekty, działania, wyjazdy, spotkania:) Właśnie gościmy grupę uczniów i nauczycieli z Niemiec. Matylda zdaje nam krótką relację z pierwszego spotkania, które odbyło się w... Krakowie! Zaraz jednak wracamy z naszymi gośćmi do Warszawy, gdzie 31 marca zostanie uroczyście podpisany oficjalny dokument o współpracy między szkołami. Relacje na żywo na blogu!:)

Matylda nadaje z Krakowa:

Zbiórka na dworcu miała miejsce (na nieszczęście wszystkich) o 5:30. Do Krakowa zajechaliśmy o 9:30, a o 12:30 spotkaliśmy się z uczniami z Essen. Potem czekało nas długie i monotonne zwiedzanie, ale wiadomo: Kraków - perła wśród polskich miast:)  Kiedy już nikt nie pokazywał po sobie chęci do zwiedzania, mieliśmy chwilę dla siebie. Na kolację wybraliśmy się w licznym gronie 14 osób (skład polsko-niemiecki oczywiście). Podczas drogi powrotnej nikt nie myślał o niczym innym jak pójście spać. Jutro czeka nas wycieczka do Wieliczki. Niestety, nie przekonuje nas jednak to śniadanie o 7 :/.
Pozdrowienia z Krakowa!

Teraz czekamy na relację foto!