czwartek, 20 marca 2014

"Kto czyta książki, żyje podwójnie".

Tymi słowami Umberta Eco przedstawiamy Wam klasę 2A, która żyje podwójnie, jeśli nie potrójnie:) Czyta książki, rozmawia o nich, a ponadto wykonuje związane z nimi zadania. Biorą oni mianowicie udział w konkursie czytelniczym "Między nami czytelnikami". Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu autorskiego rankingu dobrych książek, wraz z rekomendacjami. Oto lista 2A:

1. Kelly Creagh Nevermore. Kruk.
– to chyba jedna z najbardziej nietypowych książek, jaką dane było mi przeczytać, bo jak można połączyć ze sobą: cukierkową blondynkę-czilriderkę, gotha – maniaka, pisania fioletowym tuszem i twórczość Edgara Allana Poe’go? Nie wiem jak, ale pani Creagh się to udało i do tego zrobiła z tego niesamowitą, niemożliwą do zapomnienia powieść!
 

2. John Green Gwiazd naszych wina.
– naprawdę mało znajdziemy książek młodzieżowych, w których poruszane są tematy chorób i śmierci. I dokładnie to wszystko możemy znaleźć w tej wnikliwej i odważnej powieści. Nie chodzi tu tylko o umieranie i chorowanie, ale także o uniwersalną kwestię życia i miłości. Tylko pogratulować autorowi tak pięknej powieści!
 

3. Peter V. Brett Malowany Człowiek.
- książka ta znajduje się na naszej liście, ponieważ ukazuje ona nadzwyczajną historię pełną mroku, magii i tajemnic. Historia ta budowana jest na bólu, cierpieniu, strachu i nienawiści, co sprawia, że książka staje się jeszcze ciekawsza. W tym świecie dzień należy do człowieka, a noc do demonów.


4. Andrzej Ziemiański Achaja.
- autor ten stworzył wspaniałe dzieło, książkę tę czyta się z przyjemnością. Ukazuje ona problemy wojen i państw, które tworzy się krwią żołnierzy. Głowna bohaterka pochodzi z arystokratycznego rodu i musi się zmierzyć z przeszkodą, jaką jest przymusowe dziesięć lat w wojsku.
 

5. Charles Duhig Siła nawyku.
- dzięki tej książce możemy zgłębić wiedzę o naszych codziennych czynnościach i
dowiedzieć się, jak w prosty sposób zmienić nasze złe nawyki, z którymi walczymy od lat. Jak wielkie firmy takie jak Starbucks czy Apple osiągnęły swój sukces? Tego dowiemy się podczas lektury.
 

6. Lao Tsy Tao Te King.
- ta książka nie przypadnie do gustu wszystkim, jednak każdy może się z nią zmierzyć. Lao Tsy to wielki filozof oraz twórca słynnego znaku równowagi „ying i yang”. Chociaż książka nie jest długa, trudno jest ją przeczytać w jeden wieczór. W małych zwrotkach kryją się wielkie przesłania i czasami jesteśmy zmuszeni zatrzymać się na chwilę i przemyśleć to, co przeczytaliśmy, jednak warto przez nią przebrnąć.
 

7. Dan Brown Inferno.
- książka opowiada o przygodach naukowca specjalisty od symboli i młodej lekarki. W tej powieści nie da się niczego przewidzieć. Jej fabuła jest niesamowicie wciągająca: wielowątkowa, a jednak bardzo spójna.
 

8. John Green Szukając Alaski.
- lubię tę książkę ze względu na częste i niespodziewane zwroty akcji, a także za jej cały sens. Główny bohater poszukuje odpowiedzi na pytania, które, jak myślę, nurtują każdego człowieka: pytania dotyczące przyjaźni, rodziny i „Wielkiego Być Może”.
 

9. Maggie Stieffvater Wyścig śmierci.
- ta książka urzekła mnie ze względu na swój temat. Opwiada ona o niebezpiecznych koniach, szansach, które trzeba wykorzystać, bo mogą się już nie powtórzyć oraz o poświęceniu, na które trzeba się zdobyć, żeby wygrać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz