czwartek, 17 kwietnia 2014

Wspomnienia z Tygodnia Fantasy.

W marcu szaleliśmy podczas Tygodnia Fantasy. Działo się: w poniedziałek przechodziliście przez zaczarowaną szafę, by spotkać się z bohaterami z Narnii, czyli klasą 2A;) Było objadanie się "ptasim mleczkiem", był filmik pokazujący dalsze losy bohaterów książki, a także konkursy, w tym gra-podchody, w której wykazaliście się refleksem i wiedzą o lekturze.
Klasa 1A - w Światowy Dzień Czytania Tolkiena zaprosiła nas w świat Władcy. Po szkole biegały elfy, była też Galadriela i Gandalf, pojawił się na chwilę również Sauron, a sekretariat był jaskinią Smoka Smauga :)
Dzień Harrego Pottera przygotowała klasa 2B. Zaczął się on od wejścia na peron 9 i 3/4, podczas pierwszej przerwy słuchaliśmy jednej z "Baśni Barda Beedl'a", były czary, uczta w Hogsmead, a pokój nauczycielski zamienił się w  Ulicę Śmiertelnego Nokturnu... Dużo radości sprawił też napis na szkolnej apteczce: Skrzydełko Szpitalne (z książki pamietamy skrzydło szpitalne z panią Pomfrey:)).
Klasa 1B poszła w polskie klimaty- pojawił się "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego. Był wykład o świecie Wiedźmina w wykonaniu Janka W. i Julii T. i najlepsza w okolicy karczma. W Wiedźmina kapitalnie wcielił się Szymon Ż.
Ostatnim punktem była "Alicja w Krainie Czarów" w wykonaniu klasy 3A. Kapelusznik zaprosił na herbatę, było tez szukanie Królika i świetne stroje.
Znowu się działo!