piątek, 28 listopada 2014

Ale odlot!:))

W listopadzie część uczniów z naszej szkoły wybrała się do wieży kontroli lotów na warszawskim lotnisku Okęcie. Można było z bliska zobaczyć, na czym polega praca kontrolera lotów, na  czym polega szkolenie, uzyskać odpowiedzi na pytania związane z lotnictwem, a także dowiedzieć się, jakich urządzeń używa się do tej pracy. Oto wrażenia naszych uczniów po tej wizycie:

Od zawsze marzyłam o lataniu samolotami, a wycieczka na wieżę kontroli lotów nieco mnie do tego marzenia przybliżyła. Dowiedzieliśmy się, na czym polega szybowanie w przestworzach od „kuchni”, bo przecież bez kontrolerów nikt nie mógłby sprawnie i bezkolizyjnie  poruszać się w przestrzeni powietrznej. Uświadomiliśmy sobie również, że kontrolowanie ruchu lotniczego to trudne zajęcie, ale jednocześnie bardzo interesujące i emocjonujące.
Matylda Berus (3A) :)


Wizyta w centrum kontroli była moim zdaniem bardzo udana. Spędziliśmy tam miło czwartkowe popołudnie. Byliśmy obecni we wszystkich pomieszczeniach, z których pracownicy obsługują pracę lotniska. Byliśmy na samym szczycie wieży, gdzie panowała grobowa cisza. Sprawdziliśmy praktykujących na stanowisko kontrolera.


Filip Stachurski


Kontrolerzy lotów - niedostrzegani, niedoceniani - dbają o bezpieczeństwo setek, tysięcy na ziemi i w niebie. Ci ludzie balansują na najbardziej kruchej granicy na świecie, między życiem a śmiercią, na ich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Więc zatrzymajmy się na chwilę, lecąc samolotem, spójrzmy na ziemię i podziękujmy im. Wycieczka do wieży kontroli lotów na lotnisku Okęcie dała wiele do myślenia; wszystkim, którzy myśleli, że wystarczy wsiąść do samolotu i lecieć…


Maciej Pośnik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz