niedziela, 16 listopada 2014

Święto Niepodległości - razem!

Obchody Dnia Niepodległości przeszły w tym roku pod hasłem braterstwa - uczciliśmy to święto razem ze szkołą podstawową PSPO. Z rozczuleniem słuchaliśmy deklamacji dzieciaków z podstawówki, choć klasa 6B potrafiła też dać czadu:

Sami wsparliśmy dzieci swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi: wystąpiła Julka, Maja, Marysia, no i Kuba:

Sami podeszliśmy do tematu niepodległości aktywnie i bardzo kolorowo: wspólnymi siłami przygotowaliśmy gazetkę ścienną "Moja Niepodległość" - o tym, jak widzicie życie w niepodległym kraju. Pisaliście, że "Wasza niepodległość" to m.in.:
-  swoboda myślenia i działania we własnym zakresie,
- kraj, w którym mogę mówić "tak" i "nie" swobodnie,
- sytuacja, w której nie muszę słuchać ludzi, którzy mówią mi, co mam robić pod przymusem,
- to lojalność wobec kraju i ludzi,
- kraj, w którym żyję bezpiecznie,
- możliwość bycia sobą,

Zwieńczeniem Waszych opinii niech będzie koronny argument wyjaśniający, dlaczego warto żyć w niepodległym kraju: "bo tak jest fajnie". No i fajnie:))))

Wisienka na torcie - nasz happening fotograficzny - dzięki współpracy "dyrekcja i sekretariat + reszta świata"  wyszedł wspaniale!:)))