poniedziałek, 1 grudnia 2014

Bajkowa Kolonia, ciekawe Essen.

Czy byliście już w Kolonii? Nasza silna grupa zwiedziła to piękne miasto. Zachwyciła ich katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny - najwyższa katolicka świątynia powstała na fundamentach rzymskiego miasta, którego pozostałości są nadal widoczne  z perspektywy parkingu! I mimo tego, że piękno katedry i rynku trudne były do uchwycenia ze względu na ogromny most kolejowy wdzierający się w kadr - mamy relację foto:))
 Ratusz...

 I bajkowy Weihnachtsmarkt...

W Kolonii zobaczyli też miejsce, gdzie rozpoczęto produkcję perfum Eau de Cologne - w Polsce zwanych Wodą Kolońską - które rozsławiły w XVIII wieku miasto na cały świat:
W poniedziałek - szkoła: nasi uczniowie zostali uroczyście powitani przez Dyrektora, Panią Wice oraz Koordynatora Wymiany M/n ze szkoły partnerskiej. O szkole napisali nam: "... zaskoczyła nas swoim ogromem (ponad 1300 uczniów!), lecz takich pracowni jak u nas nie mają (i szkieletem zaledwie 20 cm pochwalić się mogą!";))
No tak... pokaż mi swój szkielet, a powiem ci kim jesteś...;))))
Jedni latają po "świecie", a w szkole gorące charytatywne działania przedświąteczne - bardzo prosimy o wsparcie dla Palucha! Zima+zwierzaki= potrzebna nasza pomoc!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz