czwartek, 8 stycznia 2015

Książki, książki!

Dobry to znak, że od początku roku trwa u nas szaleństwo lekturowe!:) Dziś Dzień Komiksu, podczas którego obejrzymy dzieła naszych uczniów, posłuchamy o specyfice tego gatunku; dzięki wystawie komiksu w bibliotece zrozumiemy, jak różnorodne jest to zjawisko, a przede wszystkim - spróbujemy własnych sił w tworzeniu komiksów cyfrowych.

Nadszedł też czas na rozwiązanie naszego konkursu fotograficznego "Belfer czyta!". Pierwsze miejsce - klasa 2B za świetną fotkę pana Piotra Pietuchowskiego. Oto galeria konkursowa wraz z nagrodzoną pracą:)


Najważniejsze, że każdy zna swoją rolę...:)) Pani Ela dyżuruje...;)))


Pani Natalia czyta... prace 1A...


...i prasę kobiecą...;))


Pani Magda i jej czytelniczy kącik w sali biologicznej:))


Dziękujemy wszystkim za nadesłane fotki!

To jednak nie koniec lekturowego szaleństwa! Wczoraj ogłosiliśmy nowe zadanie!


Uwaga!
Zaczynamy kolejną akcję promującą czytelnictwo:
Lotnicy Czytają!”
Akcja polega na tym, że śledzimy nasze postępy w czytaniu poprzez plakaty-rankingi czytelnictwa, które stworzyliśmy w poszczególnych klasach. Swój ranking otrzyma też pokój nauczycielski:))
Znamy już inicjatywę „52 książki”, w ramach której zachęca się do przeczytania 52 książek w ciągu jednego roku. Oznacza to – jedną książkę tygodniowo!
Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, zadeklarował cztery dni temu, że przeczyta w ciągu roku 26 książek (około dwie na miesiąc).
A co proponujecie Wy? Nie chodzi nam o czytelniczy „wyścig szczurów”, chcemy raczej docenić tych, którzy bez książek nie potrafią żyć!:)
Kto zostanie Królem Czytania 2015? Nasza akcja trwa do 31 grudnia bieżącego roku, ale specjalnie dla klas trzecich ogłosimy zwycięzcę na półmetku w czerwcu tego roku.

Nie czekaj – czytaj!!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz