niedziela, 15 lutego 2015

Zambia w naszej szkole.

Kochani, Marysia z 2B przekazuje ciekawą relację ze środowego spotkania, a zarazem prośbę:


W minioną środę mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole kleryka Macieja, który w minione lato odbył misję do Zambii. Opowiedział nam podczas swojej prezentacji o afrykańskiej, miejscowej kulturze- ludziach, warunkach mieszkalnych, stylu życia, jedzeniu. Standard życia znacznie różni się od naszego europejskiego.

W Masansie, mimo, że panuje bieda i mieszkańcy cierpią na brak dostępu do jedzenia i wody, panuje chęć tworzenia czegoś dobrego, a ludzie dzielą się wszystkim, co mają, mimo że mają niewiele.

Jako szkoła chcieliśmy wesprzeć inicjatywę i w tym semstrze dochód z ciast będzie przeznaczony na zakup samochodu dla Masansy. Jesteśmy pewni, że pomożecie nam w uzbieraniu konkretnej sumy i tym samym wesprzecie osoby, które naprawdę czekają na naszą pomoc. 


Pomóżmy wspólnie Masansie! Klasa 2b


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz