czwartek, 9 kwietnia 2015

Nasze talenty - w pomaganiu i nie tylko!

W naszej szkole wykazujemy się różnymi talentami; są to także umiejętności społeczne - jak co roku pomagamy innym. Klub Wolontariatu przygotował relację z wyprawy do Dziekanowa Leśnego:

Jak co roku, 31 marca grupka przedstawicieli wolontariatu z klasy drugiej liceum na czele z Panią Bicz pojechała do Szpitala w Dziekanowie Leśnym w celu rozdania upominków wielkanocnych chorym dzieciom. Byliśmy przebrani w zabawne, kolorowe stroje z wypożyczalni. Nie zabrakło królików, misia, a nawet kurczaka w żółtych rajstopkach, którym był Mateusz! Każde z dzieci dostało mały prezent, lecz radość na ich twarzach, była warta znacznie więcej. Odwiedziliśmy wszystkie oddziały, przy okazji zwiedzając szpital, dzięki pani, która nas oprowadzała. Dowiedzieliśmy się, jak uczą się dzieci i młodzież przebywająca w szpitalu i oglądaliśmy klasy, w których mają zajęcia.
Bilans wyjazdu jest zdecydowanie dodatni obopólnie, gdyż dla nas było wielką radością, kiedy mogliśmy zobaczyć szczery uśmiech na twarzach chorych dzieci.

Nasze talenty przejawiają sie także w dziedzinie filmowej -  już dziś macie okazję zobaczyć naszego przystojnego Króla Balu Zimowego - Maćka Pośnika - w emisji 5. odcinka XIII sezonu serialu Ojciec Mateusz (godzina 20.30, TVP1). Oglądamy!