środa, 15 kwietnia 2015

Szkoła uczniów, szkoła rodziców:)

Nasze szkoły otwierają swoje progi także dla rodziców, zwłaszcza, gdy tak ciekawie opowiadają o wyborze zawodu:)

We wtorek 14 kwietnia naszą szkołę odwiedziła mama Marcina Bardana - pani Dorota Kamińska. Jest to pierwsze spotkanie w ramach projektu szkolnego „Kim będę w przyszłości”.

Janek Wieczorek relacjonuje:

Pani Kamińska przedstawiła nam świetną prezentację pt. „Kim zostanę, jak będę dorosły.” Trwała całą lekcję i jeszcze przerwę, ale nikt się na niej nie nudził. Na początku mama Marcina opowiadała nam trochę o początkach jej kariery, o tym, jak obroniła dyplom jako rehabilitantka, jak założyła wypożyczalnię kaset wideo, o jej początkach w korporacji i wreszcie o tym, jak założyła własną firmę. Porównywała perspektywy w 1978 roku do naszych możliwości w 2015 roku.
Następnie były tak zwane „Case Study”, czyli analiza pojedynczego przypadku, szczegółowy opis zazwyczaj rzeczywistego przypadku, pozwalający wyciągnąć wnioski co do przyczyn i rezultatów jego przebiegu. Podczas nich odgrywaliśmy scenki, np. musieliśmy zgadnąć, dlaczego nie możemy oddać danego dokumentu szefowi albo ułożyć jak najwyższą wieżę, używając taśmy i słomek (oba zadania podchwytliwe i każde z nich otrzymała mama Marcina podczas pracy w korporacji). Dodatkowo oglądaliśmy krótkie, motywujące obrazki oraz cytaty, np. „Geniusz bez wykształcenia jest jak nieoszlifowany diament.” (Benjamin Franklin) albo „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie.” (Albert Einstein). Na koniec zadania z wieżami ze słomek, dostaliśmy słodkości dla podniebienia (pyszne krówki) i słodkości dla dusz (karteczki w kształcie cukierków z motywującymi cytatami).
Wszystkim bardzo podobało się wystąpienie Pani Kamińskiej, za co słuchacze nagrodzili ją oklaskami. Mamy nadzieję, że znowu zawita do naszej szkoły z kolejną dawką interesujących informacji.

Pani Dorocie serdecznie dziekujemy za wizytę, a już niebawem zaprosimy rodziców do naszej szkoły na warsztaty dotyczące wspierania zdolności dziecka.

2 komentarze:

1. Interesujące przedsięwzięcia prowadzicie. Widać, że dużo się dzieje w waszej szkole. Interesujący blog.

OdpowiedzUsuń
  2. Dzieje się, oj tak! Każdy znajdzie coś ciekawego!:))

OdpowiedzUsuń