piątek, 24 kwietnia 2015

Wiosna na całego!

Skoro przyszła wiosna - można intensywnie poćwiczyć na powietrzu. A jak to wygląda w gimnazjum dwujęzycznym? Oto relacja z zajęć wf:

Do you like sport? - We love it!!!!

Jak przekonać młodzież do aktywności fizycznej? Jest na to sposób!
Mamy to szczęście, że nasza szkoła mieści się nieopodal Lasku Młocińskiego. Kiedy tylko znaleźliśmy się na leśnej polanie, podzieliliśmy się na grupy i mogliśmy przystąpić do działania. Pierwszym zadaniem było…wyciągnięcie telefonu komórkowego! Po zalogowaniu się na platformę Quizizz.com rozwiązaliśmy test o tematyce sportowej. Żeby nie było za łatwo, pytania i odpowiedzi przygotowane były w języku angielskim. Wszystkie grupy odpowiedziały niemal bezbłędnie. Liczył się również czas, więc dodatkowych emocji sportowych nie zabrakło.
Po zaliczeniu pierwszego zadania, udaliśmy się na spacer, podczas którego przygotowaliśmy krótkie piosenki o tematyce sportowej – oczywiście w języku angielskim.

Kiedy dotarliśmy na polanę, wykonaliśmy kolejne zadania – skakaliśmy w dal, podbijaliśmy piłkę, graliśmy w sznura. Poza tym skorzystaliśmy z siłowni plenerowej, na której wzmacnialiśmy nasze ciała.
Na koniec zagraliśmy w popularną i bardzo lubianą grę rekreacyjną – Kwadrant.
Bawiliśmy się wyśmienicie!!!

Oto nasze piosenki:

Playing football, playing sports
That is what we really want.
Mieszko, Marcin are so lazy,
But they swimm always so crazy.
Girls like dancing in the rain,
Often finding simple way.
We will go on marathon,
'Cause we know it's healthy, bro!

We're Weronika team
We're dancing very well
And we're running very Fast
WE-RO-NI-KA