wtorek, 26 maja 2015

Koło Miłośników Teatru - gdzie bywamy?

Koło Miłośników Teatru opowiada o swoich wyjściach; działo się:

Na zakończenie pracowitego roku szkolnego Koło Miłośników Teatru wybrało się na dwa spektakle – jeden trochę z obowiązku, drugi dla rozrywki. Jakież było nasze zdumienie, gdy „obowiązkowy” spektakl okazał się być znakomity! Była to „Balladyna” w Teatrze Narodowym. Gdy Goplana – w tej roli Beata Ścibakówna – wypłynęła (sic!) z Gopła skonstruowanego z plastikowych butelek, publiczność była zachwycona! Spektakl kierowany do gimnazjalistów okazał się być bardzo dobry, nieinfantylny, ale nowoczesny. Mieliśmy też możliwość docenić możliwości techniczne Teatru Narodowego. Na pewno tam wrócimy w nadchodzącym roku szkolnym.
Drugi spektakl to „Prapremiera dreszczowca” w Och-Teatrze. Doskonale rozumieliśmy aktorów, którzy wcielili się w pracowników politechniki wystawiających amatorskie przedstawienie. My też czasami bawimy się w teatr i wiemy, jak to jest, gdy zgubi się rekwizyt, ktoś zapomni tekstu… Swoją grą zachwycili nas przede wszystkim Rafał Rutkowski i Izabela Dąbrowska – pani dziekan. Znakomity teatr absurdu.
Choć zbliża się zakończenie roku szkolnego, to już planujemy kolejne wyjścia teatralne. W planach między innymi „Mamma mia!”, „Lalka” oraz wyczekiwany nowy spektakl duetu Strzępka-Demirski.