środa, 6 maja 2015

Nie samą szkołą...

...człowiek żyje, dlatego nasi uczniowie angażują się w różnorodne działania pozaszkolne. Na przykład Nina z klasy pierwszej i Ola z klasy drugiej - biorą właśnie udział w projekcie, który związany jest z konkursem "Architekci naszej rzeczywistości". Przeczytajcie, o co chodzi - to bardzo ciekawa inicjatywa!

Bierzemy udział w projekcie ,,Architekci naszej rzeczywistości”. Ma on na celu promowanie zapomnianych postaci, które zmieniły życie lokalnych społeczności. Wraz ze stowarzyszeniem Nasze Łomianki zajęłyśmy się postacią Józefa Przyłuskiego, który dbał o rozwój wsi Buraków, dziś w gminie Łomianki. Mamy w planach zorganizować grę terenową, piknik rodzinny oraz wiele innych akcji pokazujących historię naszego bohatera. Projekt trwa do końca września. Mamy nadzieję, że po zakończeniu naszych działań ludzie będą wiedzieli więcej o miejscu, w którym mieszkają.
Projekt organizuje Bank Zachodni WBK grupa Santander. Poza nami dofinansowanie dostało kilka grup młodzieży z całej Polski. Pod koniec kwietnia wszyscy uczestniczyli w warsztatach mających przygotować nas do promowania naszych bohaterów. Nauczyliśmy się organizować gry miejskie i akcje promocyjne, ciekawie opowiadać o historii oraz korzystać ze źródeł historycznych.
Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w tym projekcie. Wiedza z warsztatów na pewno przyda nam się w szkole i nie tylko.
Nina Kania I A
Ola Paduch II A