piątek, 25 września 2015

NASI WOLONTARIUSZE W AKCJI

Wczesnym rankiem w Auchan w Łomiankach pojawili się nasi wolontariusze wspomagający działalność Banku Żywności . Dzisiaj i jutro można się na nich natknąć w centrum handlowym. Zbiórka żywności w ramach kolejnej edycji programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez Federację Polskich Banków Żywności. Ogólnopolska Zbiórka Żywności to najłatwiejszy sposób, by pomóc niedożywionym dzieciom.  Darczyńcą może zostać każdy, kto kupił więcej produktów żywnościowych z długim terminem przydatności do spożycia i przekazał je wolontariuszom w sklepie. Najczęściej kupowane i przekazywane wolontariuszom produkty to olej, cukier, konserwy mięsne, rybne i warzywne, soki i dżemy. Żywność zebraną przez wolontariuszy, Banki Żywności przekażą organizacjom i instytucjom zajmującym się dożywianiem dzieci: szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci, stowarzyszeniom pomagającym dzieciom i młodzieży.