poniedziałek, 21 września 2015

POZNAJCIE KANDYDATÓW
DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO !!!

 PRZECZYTAJ ! POZNAJ ! 
GŁOSUJ ŚWIADOMIE !

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego odpowiedzieli na następujące pytania:

1. Dlaczego kandydujesz do Samorządu Uczniowskiego?
2. Czy masz doświadczenie w działalności na rzecz klasy/szkoły? Jakie?
3. Co chciałabyś/chciałbyś zorganizować w tym roku szkolnym?
4. Jakie są Twoje zainteresowania?
5. Jak spędzasz wolny czas?
6. Co w życiu cenisz najbardziej?


TAK ODPOWIADALI

ZUZANNA PRUSZKOWSKA KL. 2L  1. Kandyduję do samorządu ponieważ sądzę, że spisałabym się jako przewodnicząca, jestem w naszej szkole już piąty rok, znam ją jak własną kieszeń, nauczycieli, uczniów, nasze przyzwyczajenia oraz potrzeby. Mam mnóstwo pomysłów na to, abyśmy się jeszcze lepiej czuli w naszej szkole oraz chętnie do niej chodzili. Będąc osobą bardzo komunikatywną, łatwo nawiązującą kontakty międzyludzkie oraz uparcie dążącą do celu sądzę, że jest to funkcja idealna dla mnie
  1. Pare razy byłam przewodniczącą klasy, pomagałam w organizowaniu szkolnych imprez, brałam udział w wielu szkolnych wydarzeniach i zawsze aktywnie uczestniczyłam w życiu szkoły. Sprawiało mi to przyjemność, dobrze wywiązywałam się ze swoich obowiązków, to spowodowało, że postanowiłam kandydować do Samorządu Szkolnego, ponieważ chciałabym sprawdzić się w nowej roli.
  1. Nie jestem tu po to, aby obiecywać Wam gruszki na wierzbie, tylko po to, aby wraz z uczniami ulepszać nasze szkolne życie. Byłabym na tym stanowisku oczywiście po to, aby wprowadzać zmiany oraz ulepszenia, ale głównie po to, aby być pośrednikiem między wami a Nauczycielami oraz Dyrekcją. Byłabym głosem Was wszystkich skupionym w jednej osobie.

Moje plany na ten rok obejmowałyby między innymi:

a) we współpracy z nauczycielami postaralibyśmy się urozmaicić lekcje np.:
         fizyki oraz chemii - więcej doświadczeń, na tyle ile pozwoli temat
         geografii - lekcje w terenie
         historia –więcej filmów z epoki, dzięki którym łatwiej przyswajamy wiedzę

b) chciałabym wprowadzić anonimowy kwestionariusz całościowej oceny nauczycieli,  po to abyście mieli jako uczniowie okazje do wyrażenia swojego zdania. Całym Samorządem dokładnie byśmy przeanalizowani Wasze pozytywne jak i negatywne opinie i wyciągnęli z nich wnioski.

c) Polepszylibyśmy funkcjonowanie radiowęzła, rok temu udało nam się wprowadzić plan w życie teraz czas na to, aby udoskonalić jego działanie.

d) Postaram się zamienić tablice na markerowe, ponieważ jest to bardziej wygodny oraz estetyczniejszy sposób na pracowanie, nie zbiera się pył w klasach, nie kruszą się kredy na podłogę oraz  notatki na tablicy są bardziej przejrzyste.

c) Postarałabym się  urozmaicić wyposażenie naszego sklepiku np: o tosty, drożdżówki oraz większą ilość napoi.

d) Zwiększyć ilość tematycznych nocy filmowych oraz przeróżnych imprez tematycznych lub konkursów.

  1. Moim głównym zainteresowaniem jest sport, który towarzyszy mi od dziecka, trenowałam akrobatykę, byłam w klubie pływackim przez 6 lat, gdzie miałam także elementy dwuboju ( pływanie, bieganie), od 4 lat trenuje narciarstwo,  latem pływam na kitesurfingu oraz na wakeboardzie . Oprócz sportu interesuje się jogą, szkicem oraz fotografią. Cały czas próbuje nowych rzeczy, poszukuje nowych pasji i rozwijam swoje umiejętności w kierunkach, które sprawiają mi największą przyjemność.
  1. Czas wolny najchętniej spędzam ze znajomymi, łącząc te spotkania z moimi pasjami. Wychodzimy z przyjaciółmi potrenować, popływać na wake’u, robić zdjęcia, pójść na całodniowego ‘’tripa” na longboardzie po warszawie, oraz wiele, wiele innych.


  1. W Życiu cenie sobie najbardziej to, aby być szczęśliwym, iść przez nie z uśmiechem na ustach i znajdywać pozytywy w każdej możliwej sytuacji. Zapytacie, co mi daje szczęście ? Rodzina i Przyjaciele którzy są zawsze przy mnie, okazje do poznawania świata, poznawania nowych rzeczy, nowych ludzi, nowych doświadczeń oraz nowych przygód dzięki którym tworzą się przepiękne chwile, które będziemy pamiętać do końca naszego życia.FLORENCJA AARTS KL. 1C1. Kandyduję do Samorządu, ponieważ lubię pracować z ludźmi i organizować różne rzeczy.

2. Mam doświadczenie, w podstawówce dwa razy byłam w Samorządzie Szkolnym i trzy razy przewodniczącą klasy.

3. W tym roku szkolnym na pewno chciałabym skoncentrować się na dopracowaniu wolontariatu oraz spotkaniach z ludźmi, od których możemy się czegoś nauczyć.

4. Bardzo lubię jeździć konno, czytać oraz (trochę nietypowe) uczyć się.

5. Gdy mam wolny czas najczęściej czytam, sprawdzam bloga szkolnego albo bawię się z kotami.

6. W życiu cenię najbardziej przyjaźń, gdyż jest to najtrwalsza relacja między ludźmi.


MICHAŁ DZIEWANOWSKI KL. 1A1. Kandyduję do Samorządu Uczniowskiego, ponieważ chciałbym mieć wpływ na to, co dzieje się w szkole. Zależy mi, aby - wspólnie z Dyrekcją i Nauczycielami - aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły. Chciałbym reprezentować Koleżanki i Kolegów z pierwszych klas w pracach Samorządu.

2. Do tej pory formalnie nie byłem członkiem Samorządu, ale zawsze aktywnie uczestniczyłem w akcjach organizowanych w szkole.
Uważam, że teraz jest dobry moment, aby zacząć działać na większą skale i jeszcze aktywniej i jeszcze bardziej bezpośrednio włączyć się w działalność na rzecz naszej społeczności.

3. Zorganizowanie dla uczniów dodatkowych możliwości spędzania czasu w trakcie przerw, np. podjęcie działań zmierzających do zakupu ogólnodostępnego  stołu do cymbergaja (rozpoczęcie rozmów z Dyrekcją szkoły, organizacja zbiórki pieniędzy na ten cel itp.).  Integrowanie uczniów naszej szkoły poprzez organizowanie kiermaszów książek, używanych gier itp

4. Moje zainteresowania to :
- jazda konna
- strzelectwo sportowe
- skauting

5. Wolny czas poświęcam na rozwijanie swoich zainteresowań, które wymieniłem w punkcie powyżej. Kiedy tylko czas mi na to pozwala, uczestniczę w treningach strzeleckich, lekcjach jazdy konnej i zbiórkach drużyny skautowskiej. Staram się również zdobywać wiedzę z zakresu survivalu - zarówno technik przetrwania, jak i sprzętu.

6. W życiu najbardziej cenie przyjaciół i liczę na ich wsparcie w pracach Samorządu.

KAROLINA TENDERENDA KL. 3A

1. Do Samorządu Uczniowskiego kandyduję, dlatego że jestem odpowiedzialna, ambitna i lubię pomagać. 

2. Tak, mam doświadczenie w pracy na rzecz szkoły i klasy. Działam w Wolontariacie, w 1 klasie gimnazjum byłam przewodnicząca klasy, a w drugiej klasie gimnazjum swoich sił spróbowałam w Samorządzie, co dało mi miejsce Sekretarza. 

3. W tym roku szkolnym przede wszystkim chciałabym "obudzić" do życia nasz radiowęzeł, zorganizować casting na spikera. W naszej szkole jest wiele dobrych głosów, które na pewno by się sprawdziły w tej roli. 

4. Lubię poświęcić czas na dobry film, książkę lub spotkanie z przyjaciółmi. 

5. W wolnej chwili staram się odciąć od szkoły, testów i prac domowych, a skupić się na moich najbliższych-rodzinie i przyjaciołach. 

6. W życiu przede wszystkim cenię szczerość i przyjaźń. Zależy mi na dobrym kontakcie z ludźmi. 


NATALIA BANASZKIEWICZ KL. 2A 1. Jest wiele powodów oto kilka z nich:
- lubię dbać o dobro innych 
- działanie wśród ludzi sprawia mi przyjemność
- aktywność społeczna daje mi radość

2. Byłam przewodniczącą klasy zarówno w klasie pierwszej jak i w drugiej. 

3. -działalność radiowęzła
    - więcej imprez ( nocowanki )
    - więcej produktów w sklepiku

4. Głównym zainteresowaniem w moim życiu jest śpiew.

5. Większość czasu wolnego spędzam z przyjaciółmi, a gdy jestem w domu najczęściej śpiewam.

6. W życiu dla mnie najważniejsza jest szczerość, sprawiedliwość, zaufanie, dążenie do celów,  bycie szczęśliwą.


MACIEJ POŚNIK KL. 1L1. Jestem osobą kreatywną, aktywną, wielokrotnie angażowałem się w działalność szkolną i pozaszkolną. Potrafię działać pod natłokiem obowiązków. Jestem realistą i jestem zdania, że zawsze znajdzie się coś, co można zrobić lepiej, dlatego nieustannie poszukuję nowych pomysłów i rozwiązań, które można by wprowadzić w życie. Działalność w Samorządzie to praca, w której będę się spełniać i do której po prostu się nadaję.

2. Mam bogate doświadczenie w tego typu działalności. Przez trzy lata byłem przewodniczącym klasy. Przeprowadziłem wiele projektów z zakresu nowych technologi w szkole. Aktywnie uczestniczę w imprezach szkolnych . Wielokrotnie prowadziłem konferansjerkę ważnych uroczystości szkolnych. W tym roku szkolnym już przeprowadziłem jeden projekt-szkolenie dla nauczycieli dotyczące aplikacji edukacyjnych oraz dostałem 3 prośby o poprowadzenie imprez szkolnych odbywających się w najbliższym czasie.

3. Oczywiście wiele różnorodnych imprez o wielorakiej tematyce, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Będę również prowadzić rozmowy na linii uczniowie - zarządca sklepiku, tak aby jego oferta była bardziej dostosowana do potrzeb uczniów. Postaram się ożywić salę konferencyjną, aby stała się idealną przestrzenią do spędzania przerw, odpoczynku i wielu innych rzeczy. Doprowadzę do powstania strony internetowej Samorządu, na której będzie można dowiedzieć się o zbliżających się imprezach, przejrzeć galerię zdjęć oraz sprawdzić, co aktualnie dzieje się w szkole.

4. Do moich zainteresowań należą: pływanie, golf, konie, polityka Polska i zagraniczna, historia, aktorstwo, film, nowe technologie oraz moda.

5. Nie mam go zbyt wiele, ponieważ chodzę do dwóch szkół, jeżeli już, to spotykając się ze znajomymi, ćwicząc na siłowni lub czytając prasę.

6. Szczęście na które składa się wiele elementów.

A TERAZ MYŚLCIE, ANALIZUJCIE, OBSERWUJCIE, 
BO DECYZJA BĘDZIE NALEŻAŁA DO WAS!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz