środa, 14 października 2015

DZIŚ JUŻ OFICJALNIE ...

uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej ...

ZA NAMI UROCZYSTE ŚLUBOWANIE !!!


Za nami bardzo uroczysty dzień – Dzień Edukacji Narodowej, w którym nasza szkolna społeczność powiększyła się o pokaźne grono uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum.
Galowe stroje i poruszenie, jakie panowało w szkole już od samego rana, świadczyły o tym, że miało wydarzyć się coś ważnego.

Przed godziną jedenastą do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej zaczęli schodzić się zaproszeni Goście, Rodzice oraz bohaterowie dzisiejszego dnia - uczniowie klas pierwszych, którzy już za moment mieli złożyć uroczyste ślubowanie.


W tym doniosłym wydarzeniu uczestniczył Poczet Sztandarowy Polskiego Stowarzyszenia Promocji Oświatowych, któremu po raz pierwszy towarzyszył dźwięk werbla wygrywany przez Janka.
Akademię poprowadziły przedstawicielki nowego Samorządu Uczniowskiego - Zuzia z klasy 2L i Karolina z klasy 3 A.Przewodniczący, w imieniu swoich klas, podpisali, w obecności Pani Dyrektor Izabeli Okrasy, akty ślubowania.

Uczniowie klas drugich wręczyli pierwszoklasistom srebrne tarcze, aby, jak powiedziała Pani Dyrektor Izabela Okrasa, mogli się poczuć wyjątkowi już dziś, kiedy wstępują w progi tej szkoły.Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie wiedzy o patronach szkoły, w którym zwyciężyła klas 1b. W nagrodę otrzymali od Pani Dyrektor bon na jeden wybrany dzień bez pytania.Niespodzianki nie ominęły także Rodziców. Dla nich również został przygotowany konkurs wiedzy, tym razem o szkole. Czy znali nazwisko wychowawcy klasy? Czy wiedzieli, ilu uczniów jest w klasie ich dziecka? Jaka jest ulubiona książka klasy? Czym są „choinki” i gdzie znajdują się poszczególne pomieszczenia w szkole? Znali i wiedzieli!!! Konkurs zwyciężyli rodzice uczniów z klasy 1 a, którzy w nagrodę spotkają się na zajęciach integracyjnych w szkole ;)


Całość uroczystości uświetniły występy naszych uczniów: Krzysztofa, który zagrał dla nas utwory Fryderyka Chopina oraz Julii i Natalii, które zaśpiewały podczas akademii. Na skrzypcach zagrała również dla nas Marysia.
JEST NAS WIĘCEJ :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz