poniedziałek, 23 listopada 2015

Spotkajmy się w działaniu ...

DZIAŁANIE WOLONTARIATU

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele…
 oto najbliższe działania, w których Wasza pomoc będzie niezbędna. 
Każdy może znaleźć coś dla siebie, 
każdy może się wykazać na miarę swoich możliwości oraz czasu, jakim dysponuje1)      Do 4 grudnia działamy w ramach akcji „Góra grosza” – każdy miedziak jest mile widziany.

2)      Kolejny rok włączamy się w pomoc schronisku na Paluchu. Do końca listopada zbieramy gazety (papier, który chłonie wilgoć), stare koce, kołdry, poszewki, karmy,  smycze… wszystkie przedmioty, którymi możemy wesprzeć działalność schroniska.

3)      Z inicjatywy uczennicy klasy 1c – będziemy zbierać wyprawkę dla dzieci
z Afryki. Prosimy, aby przynosić ołówki, długopisy, piórniki , gumki, temperówki, które przekażemy Fundacji Dzieci Afryki - „Piórniki dla Afryki”.

4)      Jeśli ktoś woli działać sam, ma zdolności plastyczne i chciałby sprawić innym przyjemność, jest możliwość zaangażowania się w projekt „Robótki”, wsparcie którego zaproponowali Rodzice z klasy 2A. W jego ramach dzieci przygotowują kartki świąteczne/upominki młodszym i starszym mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.  Na stronie można wybrać sobie osobę, oraz skierować życzenia, upominek z dedykacją.

5)      Na tablicy ogłoszeń wolontariatu jest informacja o schronisku w Celestynowie, w wolnym czasie można się zgłosić, aby pomóc w wyprowadzaniu psów na spacer. Gdzie to jest? Tutaj link:

6)      Przypominamy, że w szkole zbieramy korki… przyjmiemy każdą ilość.

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli działalność Koła Wolontariatu – za ciasta, dobre słowo… Zapraszamy również wszystkich do współpracy.
Niedługo przekażemy informacje dotyczące WOŚP – tutaj będą potrzebni Rodzice, osoby pełnoletnie, które wraz z naszymi uczniami będą w dniu zbiórki patrolować.

Koło Wolontariatu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz