sobota, 5 grudnia 2015

Informatycznie dla Was !

Zaproszenie na warsztaty programowania z języka Python
(program Koduj z klasą)

• Chcesz tworzyć gry?
  • Chcesz budować strony lub serwisy internetowe?
  • Chcesz napisać aplikację na telefon lub tablet?

Wszystkich fanów (i nie tylko) Monty Pythona zapraszamy na warsztaty z kodowania. Warsztaty odbędą się w dniu 12 grudnia 2015 r. w godz. 1000-1400 w naszej szkole (ul. Wóycickiego 1/3, budynek 18).
Podczas warsztatów uczestnicy poznają m.in. podstawy Pythona (ze środowiskiem     i narzędziami, tj. menedżerem plików, edytorem i jego konfiguracją, terminalem znakowym, konsolą Pythona, uruchamianiem skryptu w terminalu, uruchamianiem z edytora). Po wykonaniu ćwiczeń w konsoli Pythona, słuchacze wspólnie utworzą i rozwiną skrypty generujące wykresy. Po tej części przejdziemy do zainicjowania gry robotów. Po omówieniu zasad gry robotów nastąpi pokaz rozgrywki między robotami, kodowanie klasy robota        z wykorzystaniem “klocków” (gotowego kodu) oraz uruchamianie kolejnych walk.
Kurs prowadzi twórca zaawansowanych aplikacji, profesjonalista z 15 - letnim doświadczeniem w budowaniu oprogramowania, trener programu KODUJ Z KLASĄ!
Osoby zainteresowane warsztatami prosimy o zapisanie się w sekretariacie szkoły u p. Roksany Roszyk do piątku 11 grudnia do godz. 1000. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ewentualne pytania proszę kierować do p. Roberta Sety na adres e-mailowy: robert.seta@pspo.edu.pl