czwartek, 25 lutego 2016

Za nami pierwsza edycja
Międzyszkolnego Festiwalu Kultury Międzynarodowej
dla uczniów gimnazjów i liceów

COOLturiada !

Za nami kolejny dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

Festiwal był okazją do spotkań ze sztuką sceniczną i plastyczną, ale także z fantastycznymi ludźmi.

Jury COOLturiady przewodniczyli nasi znakomici goście:

w konkursie scenicznym Pani MAŁGORZATA PIEŃKOWSKA -

znakomita aktorka filmowa i teatralna, związana w latach 1988 - 1995 z Teatrem Polskim w Warszawie, od 1996 roku aktorka Teatru Ateneum w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt ról teatralnych oraz występy w kilku słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Od 2000 r. Maria Rogowska w popularnym serialu telewizyjnym "M jak Miłość", obecnie Zofia z monodramu  w Teatrze Powszechnym,

w konkursie plastycznym Pan JACEK MAŚLANKIEWICZ -

malarz, twórca nietuzinkowych obrazów, dla którego malarstwo to "pełna gama stanów skupienia". Autor ponad trzydziestu indywidualnych wystaw malarstwa, jego prace wystawione zostały w ponad 180 pokazach zbiorowych w Polsce i innych państwach europejskich. Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków.

Poziom zmagań uczestników był niezwykle wyrównany, a Jury stanęło przed trudnymi wyborami ...

Były emocje, nagrody, kwiaty, a szczegółowa relacja z COOLturiady już wkrótce na naszej stronie internetowej !

Dziękujemy wszystkim naszym Gościom!