czwartek, 18 lutego 2016

Zostań premierem ...

Obecna sytuacja polityczna z pewnością jest tematem licznych rozmów, nawet tych, które z pozoru wydawałyby się błahe i niewinne. Z drugiej strony rozmowa to już przecież coś. Umożliwia wymianę opinii, chociaż drobne poszerzenie horyzontów. Dużo częściej jednak zwyczajnie mówimy, rzucamy pustymi słowami i zamykamy się w swoim małym świecie. Zapominamy, że będąc „zwyczajnymi” ludźmi mamy swoją niesłychanie ważną rolę w społeczeństwie. Bez nas jakikolwiek ustrój polityczny nie miałby szans na przetrwanie. Jesteśmy w samym środku. Dlatego też już w 1987 r. powstała platforma edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodzieży pod nazwą European Youth Parliament (EYP). 


W dniach 29.01 - 02.02 miałam przyjemność uczestniczyć w kolejnej sesji „1st Economic Summit of EYP Poland”. Jako aktywny członek Parlamentu gorąco zachęcam wszystkich, których korci wyrażenie własnej opinii i rzeczywista zmiana otaczających realiów.


 Co więcej to gwarancja niezapomnianych przeżyć i licznych przyjaźni na całe życie.


W najbliższym czasie odbędzie się wiele sesji między innymi w Rosji (Moskwa), Grecji, Szwajcarii, Chorwacji i Estonii. Nie marnujcie czasu i aplikujcie już dziś! 

Zuzia kl. 2 liceum

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz