sobota, 7 maja 2016

Taniec planet Układu Słonecznego
postawi na drodze między Słońcem a Ziemią Merkurego

Stanie się to już w najbliższy poniedziałek tj. 9 maja 2016.

W marcu 2015 mieliśmy niepowtarzalną okazję obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Pogoda była nam przychylna, a my mieliśmy dużą frajdę.

Nadarza się kolejna okazja, aby w pełni oddać się pasjom naukowym, a dokładnie astronomicznym.

W imieniu szkoły i Pana Jerzego Ryzaka, taty naszych uczniów, bez którego nie byłoby przygody astronomicznej - serdecznie zapraszamy na Taniec planet Układu Słonecznego.

Co więcej, Ziemia nam również sprzyją i obróci się tak, że w Polsce - a jak mówi nasz astronomiczny przewodnik - "nawet przed budynkami naszych Szkół - będziemy mogli zobaczyć, jak na tle tarczy Słonecznej przedefiluje Merkury".

Trzymajcie kciuki za pogodę. Niezbędna jest słoneczna, aby samodzielnie dokonać obserwacji astronomicznej.

My przygotujemy teleskop i kilka specjalnych szkieł (spawalnicze).

Do zobaczenia podczas obserwacji !