poniedziałek, 17 października 2016

Szkolne Koło Wolontariatu prosi o pomoc!

Szanowni Państwo,
15 października 2016r. był dniem poświęconym problemom uchodźców. Zainspirowani inicjatywą grupy osób organizujących koncerty „Noise for Refugees”, która to zwróciła się do Szkolnego Koła Wolontariatu z prośbą o przyłączenie się do działań, zachęcamy Państwa do pomocy.
Przeprowadzimy zbiórkę rzeczy, które przekażemy potem Fundacji Międzynarodowa Inicjatywa Humanitarna zajmującej się pomocą w Brześciu. Przez najbliższe dwa tygodnie, będziemy zbierać:
- ciepłe buty
- ciepłe kurtki, bluzy i swetry
- czapki
- leginsy, cieple skarpetki,
- śpiwory, koce, karimaty
- kosmetyczki z szamponem, mydłem, szczoteczkami do zębów, ręcznikami
- suche artykuły spożywcze: herbata, płatki śniadaniowe, herbatniki, czekolady.
Więcej o działalności Międzynarodowej Inicjatywy Humanitarnej można przeczytać pod adresem: http://eastborder.eu/.

Pomóc można również przelewając pieniądze na konto Fundacji Międzynarodowa Inicjatywa Humanitarna 97 1030 0019 0109 8530 0044 9039, z dopiskiem "pomoc na granicy".
W naszej szkole, w czwartek 20 października odbędą się prezentacje i lekcje dotyczące tego tematu.
Z góry dziękujemy za pomoc,
Szkolne Koło Wolontariatu