piątek, 11 listopada 2016

Gra o wiedzę trwa!

Przypominamy wszystkim, że do końca listopada został przedłużony termin zadania artystycznego w "Grze o wiedzę".

Czym jest nasza zabawa? Co miesiąc pojawi się zadanie z innej dziedziny wiedzy, gramy zarówno zespołowo, jak i indywidualnie! Zasady są naprawdę proste, a zadania naprawdę ciekawe; o nagrodach nie wspominamy:)))

Regulamin gry o wiedzę

1.    Dla kogo?

Dla wszystkich uczniów gimnazjum i liceum!

2.    Co?

Zadania indywidualne i klasowe.

Zadania indywidualne rozwiązujemy samodzielnie.

Zadania klasowe wykonujemy całą klasą. Aby zadanie klasowe zostało zaliczone, musi w nim uczestniczyć minimum 80% uczniów danej klasy.

3.    Kiedy?

Publikacja zadań nastąpi raz w miesiącu. Termin oddawania prac zostanie ustalony przez nauczyciela, który jest autorem zadania.

4.    Jak?

Forma prezentacji rozwiązań ustalana jest przez nauczyciela lub nauczycieli przygotowujących zadania i podana na tablicy gry.

5.    Kto punktuje?

Zadania indywidualne ocenia nauczyciel, który przygotował zadanie. Zadania grupowe ocenia komisja w składzie: autor/jeden z autorów zadań i pani dyrektor.

Aktualna punktacja znajduje się na tablicy gry.

6.    O co gramy?

·    -   w konkursach indywidualnych – zwycięzcy wyłonieni zostaną w czerwcu na podstawie liczby zgromadzonych punktów; dodatkowo zwycięzcy z danego miesiąca wybierają nagrodę z puli nagród dodatkowych,

·      - w konkursach klasowych – zwycięzcy wyłonieni zostaną w czerwcu na podstawie liczby zgromadzonych punktów; dodatkowo zwycięska klasa z danego miesiąca wybiera nagrodę z puli nagród dodatkowych,

·      - wszyscy – o specjalne nagrody za wyjątkowe osiągnięcia.

Interesują Was też pewnie nagrody; oto propozycje:

Nagrody indywidualne (do wyboru za każde poprawnie wykonane zadanie)
1.     Nieprzygotowanie do odpowiedzi ustnej
2.     Ocena wyżej ze sprawdzianu z danego przedmiotu
3.     Możliwość nie zadania pracy domowej danej osobie (decyduje nauczyciel)
4.     Możliwość nie oddania pracy domowej (decyduje uczeń)
5.     Pozytywna opinia dla rodzica (w postaci maila lub telefonu, pochwalenia na zebraniu itp.)
6.     Wcześniejsze wyjście z klasy podczas przerwy obiadowej (żeby nie stać w kolejce)
7.     Możliwość zaprezentowania swojego hobby klasie
8.     Możliwość siedzenia na krześle nauczycielskim (niekoniecznie za biurkiem)
9.     Możliwość wykonywania zadania ze słuchawkami w uszach
10.Dodatkowe punkty/procenty na sprawdzianie (do ustalenia indywidualnie z nauczycielem)
11.Na klasówce: Telefon do przyjaciela (możesz spytać dowolną osobę o podpowiedź), 50/50, koło ratunkowe (podpowiada nauczyciel)
12.Możliwość wykasowania najgorszej oceny z danego przedmiotu
13.Możliwość dodatkowej poprawy testu/zadania domowego itp.
14.Możliwość oddania pracy domowej później niż inni (np. jeden dzień)
15.Poprowadzenie lekcji
16.Przyjście do szkoły w butach/noszenie czapki w klasie
17.Pochwała na forum klasy
18.Pochwała indywidualna
19.Przez pierwsze 5 minut lekcji możesz poczytać ulubioną książkę

Nagrody dla klas (do wyboru dla zwycięskiej klasy w danym miesiącu)
1.     Oglądanie filmu na lekcji
2.     Dodatkowa lekcja wychowawcza
3.     Ostatnie 15 minut lekcji wolne
4.     Możliwość zamówienia pizzy/dzień z jedzeniem
5.     Zbiorowe nieprzygotowanie
6.     Możliwość słuchania muzyki w czasie wykonywania zadań
7.     Lekcja na dworze
8.     Możliwość przełożenia sprawdzianu
9.     Możliwość wyboru tematu lekcji

No i najważniejsze - zadania w tym miesiącu:

INDYWIDUALNE:

ZESPOŁOWE:

Nagrać teledysk do piosenki Another brick in the wall (part II) zespołu Pink Floyd.

Wymagania:
·    każda klasa, która chce wziąć udział w zabawie, nagrywa teledysk według własnego pomysłu
·    w tworzeniu teledysku musi wziąć udział minimum 80% uczniów danej klasy
·    teledysk powinien trwać nie dłużej niż 3 minuty
·    razem z teledyskiem należy dostarczyć „listę płac” – informację, kto pracował przy teledysku i w jakim charakterze (aktor, scenarzysta, charakteryzator, autor kostiumów itp., reżyser itp.)
·    teledysk dostarczamy na pendrive do p. Agaty Żbikowskiej.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!