środa, 18 stycznia 2017

Muzealna zima...

Uczniowie gimnazjum i liceum uczą się aktywnie w zimowy czas: oto relacja klasy trzeciej z ich muzealnych eskapad:

Klasa  3 A po omówieniu literatury z okresu II wojny światowej wyruszyła tropem bohaterów tamtych czasów. Zlokalizowaliśmy miejsce akcji Szarych Szeregów pod Arsenałem i ślady granic getta na ulicach Żelaznej, Chłodnej i Wroniej, by na koniec wziąć udział w zajęciach w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Liceum także nie próżnowało:

Licealiści z klasy drugiej z małym wsparciem gimnazjalistów wzięli udział w warsztatach w Muzeum Literatury. Biografię Mickiewicza można po prostu przeczytać, a można też poznać, poszukując eksponatów związanych z jego życiem, a następnie prezentując swoje odkrycia. Tym właśnie zajęli się uczniowie 2L: