czwartek, 9 lutego 2017

Niesamowite zakończenie (początek?) pewnej historii...

A historia, o której mowa zaczęła się tak: troje naszych uczniów wzięło udział w konkursie historycznym "Patria Nostra". Mikołaj, Ludwika i Ola stworzyli taki oto filmik:

Filmik ten zdobył nagrodę główną konkursu- wycieczkę do Brukseli,  połączoną z atrakcjami turystycznymi i spotkaniami z ważnymi osobami. Pisaliśmy o tym tutaj.

Historia ta ma jednak dalszy ciąg. Po publikacji filmiku do naszej szkoły odezwała się wnuczka mjr. Franciszka Jaskulskiego "Zagończyka"; oto jej wiadomość:

Szanowni Państwo,

jestem wnuczką mjr. Franciszka Jaskulskiego – córką żyjącego już jedynego dziecka „Zagończyka – Marii Jabłkowskiej z d. Jaskulskiej.
Dzięki mojej koleżance z pracy dowiedziałam się o Konkursie Patria Nostra i o Zwycięzcach, którzy tworząc animację filmową, wykorzystali, jakże tragiczny finał bohaterskiego i na wskroś patriotycznego życia mojego Dziadka - wykonanie wyroku śmierci. Oglądałam animację kilkakrotnie i za każdym razem przeżywam ogromne wzruszenie. Bardzo dziękuję i proszę o przekazanie moich słów uczniom – Wielkim Zwycięzcom.

---------------------------------------------------------
Renata Jabłkowska-Marek

List ten zrobił na nas wszystkich wielkie wrażenie! Panią Renatę poprosiliśmy o spotkanie w szkole, na co zgodziła się z wielką ochotą; napisała:

Sądzę, że to początek naszej znajomości, która z biegiem czasu będzie się zacieśniać. Będzie mi miło gościć w szkole i spotkać się z uczniami i Państwem.

Mamy nadzieję, że zaczyna się ciekawa przygoda historyczna dla naszych uczniów! Z ciekawością czekamy na spotkanie!