piątek, 10 lutego 2017

Trening czyni mistrza.

W minionym semestrze uczniowie jednej z grup hiszpańskich i grupy niemieckiej z klas drugich gimnazjum przystąpili do VII edycji programu „Insta.Ling dla Szkół”.
              Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej i efektywnej nauki słówek, która odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu. Program zbiera szczegółowe informacje dotyczące prawidłowych i błędnych odpowiedzi związanych z każdym słówkiem i dostosowuje poziom trudności indywidualnie. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Uczeń loguje się na stronę  Insta.Ling, wykonuje powtórkę około 20 słówek i otrzymuje raport z systematyczności i postępów w pracy. Pracuje z zestawem słów, które wybiera i wprowadza nauczyciel, a dodatkową zaletą aplikacji jest możliwość odsłuchania wymowy każdego słowa.
              Większość uczniów biorących udział w programie oceniła go pozytywnie, podkreślając przede wszystkim fakt, że lepiej zapamiętują nowe słownictwo ucząc się krótko, ale systematycznie, niż „zakuwając” przed sprawdzianem.
              Życzymy naszym uczniom dalszej wytrwałości! Więcej informacji o programie na stronie  https://instaling.pl