piątek, 3 lutego 2017

U nas nie tylko wesoło, ale też ambitnie!

W naszych szkołach staramy się nie tylko dobrze bawić, ale także proponować coś ambitniejszego. Im więcej takich ambitnych doświadczeń artystycznych - nawet już w gimnazjum - tym później łatwiej nam interpretować złożony świat kultury. Stąd pomysł wyjścia klas drugich i trzecich gimnazjum na film mistrza Andrzeja Wajdy "Powidoki".

Nie idziemy jednak bez przygotowania - nasz nauczyciel p. Piotr Romanowski poprowadził interesującą prezentację o życiu i twórczości Władysława Strzemińskiego, malarza i wykładowcy, twórcy unizmu i oryginalnego stylu w malarstwie polegającego na malowaniu tzw. powidoków światła. Jak się dowiedzieliśmy, artysta dysponował nawet talentem na miarę Picassa, a na jego drodze do uznania i sławy stanęły względy polityczne. Właśnie ta niezłomność w propagowaniu wolności sztuki w czasach stalinowskiego zniewolenia zainspirowała wybitnego reżysera, Andrzeja Wajdę - polskiego laureata Oscara.
A zatem - już w czwartek mierzymy się z naprawdę wysoką kulturą.  Po filmie nie zabraknie omówienia w klasach, a także recenzji, które na pewno umieścimy na blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz