sobota, 11 lutego 2017

Zanim pochłoną nas zimowe szaleństwa...

Zanim pochłoną nas zimowe szaleństwa, zapoznajmy się z wrażeniami naszych uczniów z filmu "Powidoki":

Oto relacja Florencji z klasy 2:

W czwartek 9 lutego wybraliśmy się do kina na ostatni film Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Władysław Strzemiński, w tej roli Bogusław Linda, pokazał nam, że nie trzeba wpasowywać się w ustalone schematy i że warto wyjrzeć poza sferę bezpieczeństwa. Udowodnił, że nie warto się poddawać i trzeba walczyć o swoje zdanie, nie zważając na niedogodności losu, w tym wypadku, ograniczenia spowodowane przez sytuację polityczną. Moim zdaniem, film był dobry, z drobną uwagą. Czasem film „pędził”, często w tych znaczących scenach, a czasem zostawaliśmy przytłoczeni rozciągłością kolejnych scen, nie do końca aż tak ważnych. Cieszymy się jednak, że mogliśmy się dowiedzieć o tak wybitnym, a mało znanym polskim artyście i mamy nadzieję, że będzie więcej takich ciekawych i naukowych wycieczek.

Swoimi wrażeniami podzieliła się też Natalia z klasy 3A

"Powidoki" Andrzeja Wajdy wzbudziły różnego rodzaju emocje. Dla wielu był zbyt ciężki, aczkolwiek skłaniał do głębokich refleksji. Film bardzo dobrze przedstawia komunizm, natomiast brakowało mi pokazania aspektów twórczości Strzemińskiego, było ich bardzo niewiele. Najbardziej zachwyciły mnie zdjęcia i gra aktorska. Szczególnie Bogusława Lindy. Moim zdaniem film ten jest pięknym zakończeniem twórczości Andrzeja Wajdy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!
Wszystkim naszym pożeraczom książek, przypominamy, że ferie to świetny czas na zagłębienie się w lekturze. Pamiętajcie o akcji "Pokaż, co czytasz": to kolejna akcja czytelnicza – sprawdzamy, co czytają rówieśnicy i sami chwalimy się przeczytanymi książkami i ebookami. W każdej klasie znajduje się lista, na którą uczniowie wpisują, co przeczytali. Oczywiście, lektury też ;) Na koniec roku szkolnego podsumujemy (czytaj: przebadamy statystycznie preferencje czytelnicze młodzieży PSPO) naszą akcję.

Zatem: do czytania marsz!