wtorek, 28 marca 2017

Nasze pierwsze kroki w tutoringu rówieśniczym:)

Tutoring rówieśniczy to  metoda pracy, która polega na tym, że uczniowie nawzajem się uczą i nauczają. Sprawdza się świetnie zwłaszcza wtedy, gdy występuje różnica w wiedzy z różnych zagadnień pomiędzy uczniami. Tę metodę wykorzystała p. Ela, która połączyła zajęcia klasy 3LO i 3 GIM. Oto relacja z tych zajęć:

Wiosna wiosną, ale egzaminy już wkrótce. Dlatego klasa trzecia liceum połączyła swoje siły z klasą trzecią gimnazjum i wspólnie przypomniały lektury gimnazjalne, tzw. z gwiazdką.

Pracowaliśmy w grupach nad plakatami wiedzy o „Dziadach cz. II”, „Zemście”, „Quo vadis”, bajkach, fraszkach i trenach. Obie klasy były zadowolone ze współpracy, a plakaty do świąt wiszą w klasie gimnazjalistów, zaś po egzaminie trafiają do klasy maturzystów.