niedziela, 12 marca 2017

Propozycja dla licealistów - cykl DDTVN "Kim zostanę, jak dorosnę?"

Ciekawe ogłoszenie dla licealistów:

W Polsce mamy kilka milionów osób między 15 a 19 rokiem życia. Nie można mówić, że wszyscy sobie nie radzą, ale wielu z nich nie ma wiedzy jak wygląda ich wymarzona praca. Stopa bezrobocia jest też dość wysoka wśród młodych osób.
Wybór studiów czasami wygląda tak, że młodzi ludzie nie wiedzą, co chcą w przyszłości robić albo nie do końca wiedzą na czym polega w rzeczywistości praca o której marzyli. Sporo osób jest też rozczarowanych swoim wyborem.
Bohaterami naszego cyklu są nastolatkowie, którzy sprawdzają czy ich wyobrażenie o wymarzonej pracy (młodzież przed studiami) pokrywa się z rzeczywistością. Cykl zabierający nastolatków (młodzież licealna) na jeden dzień do wymarzonej pracy. Młodzi bohaterowie mogą zobaczyć w praktyce swoją wymarzoną pracę - na czym polega i z czym się wiąże. Bohaterowie trafiają na jeden dzień do zawodów: lekarza, prawnika, architekta, dziennikarza, muzyka itd.

KOGO SZUKAMY?
Redakcja programu Dzień Dobry TVN zaprasza do współpracy uczniów ostatnich 2 klas szkół średnich (wymóg to ukończone 18 lat lub zgoda rodziców na udział w programie), którzy chcą spróbować sił w swojej wymarzonej pracy. W programie zabierzemy wybranych uczniów na 1 dzień do wybranych miejsc gdzie będą mogli zamienić się w prawników, architektów, lekarzy, nauczycieli, programistów, aktorów czy menadżerów (itp.). Szukamy energicznych młodych osób, które mają sprecyzowane plany do co swojej przyszłości – wiedzą kim chcą zostać w przyszłości lub osób, które chciałyby swoje plany zweryfikować i zobaczyć jak naprawdę wygląda ich wymarzona praca. Zdjęcia do programu i emisja cyklu odbędzie się w okresie wiosennym.