poniedziałek, 30 października 2017

Reportaż działa - konkurs dla młodzieży!

Kochani!

ruszył "ReportażDziała": nowy, ogólnopolski, interdyscyplinarny konkurs dla młodzieży w wieku 13-19 lat na projekt społeczny inspirowany reportażem.

W konkursie #ReportażDziała macie za zadanie wymyślić i przeprowadzić projekt społeczny, który później przedstawiacie w relacji dziennikarskiej, a który odpowiada na problemy lub wyzwania, które dostrzegacie. 

Projekt realizujecie w grupach lub indywidualnie, samodzielnie lub pod opieką nauczyciela, niezależnie albo z pomocą platformy "Zwolnieni z teorii", partnera konkursu i organizatora Olimpiady Praktycznej.

Info techniczne:
Konkurs trwa do 28 lutego 2018 roku. Jest to okres na zgłoszenia i realizacje projektów konkursowych oraz na przedstawienie materiału końcowego.Projekty mogą być zgłaszane i realizowane przez cały wyznaczony czas trwania konkursu z zaznaczeniem, że ostateczny termin nadsyłania materiałów dziennikarskich z projektu upływa 29 lutego 2018 roku.
Konkurs organizowany jest przez Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki przy wsparciu Centrum Edukacji Obywatelskiej, platformy edukacyjnej Zwolnieni z teorii, Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej oraz Fundacji Herodot.

Więcej informacji, a także inspiracje reporterskie, wskazówki, od czego zacząć, podpowiedzi, jak zaplanować i poprowadzić projekt oraz jak konstruować relację dziennikarską i jakie formy może ona przybrać, a także pomysły na działania, znajdą Państwo na stronie konkursu: www.reportazdziala.com
Regulamin i zasady udziału: https://reportazdziala.com/regulamin/ 
Udział w konkursie jest bezpłatny.
ZAPRASZAMY!Pokażmy razem, że #ReportażDziała!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz