środa, 8 listopada 2017

Kolejny konkurs dla Was!

Trwa konkurs biologiczny "Dziki zwierz":

1.      Konkurs trwa przez cały miesiąc październik i kawałek listopada. Do dnia 14.11.2017 zbierane są prace. Prace należy przynosić do pracowni biologicznej.
2.      Wyróżniamy dwie kategorie prac: I- praca opisowa, II- praca plastyczna/graficzna.
Prace są wykonywane indywidualnie. Jedynie w przypadku pracy w kategorii II, wynikiem której byłaby figurka lub samoistnie stojący model zwierza, może dopuszczać 3-4 osobowy skład grupy.
3.      Celem konkursu jest stworzenie nowego gatunku zwierzęcia typowo szkolnego lub zrobienie krzyżówki już istniejących gatunków również w celu otrzymania nowego gatunku zwierzęcia szkolnego. Oznacza to, że wszystkie funkcje życiowe tego organizmu muszą być przystosowaniem do życia w warunkach budynku szkolnego.
4.      W przypadku kategorii I należy uwzględnić dokładny opis zewnętrzny oraz budowę wewnętrzną nowego gatunku. Sposób poruszania się, odżywiania, oddychania, wydalania, rozmnażania oraz ciekawe zachowania behawioralne typowe dla tego gatunku. Przy kategorii II należy pominąć opis zewnętrzny i wewnętrzny (będzie na ilustracji lub modelu) a resztę opisów potraktować jako skrótowe/hasłowe.
5.      Nagrodą za zajecie 3 pierwszych miejsc są bardzo dobre oceny z przedmiotu biologia, jak również drobne upominki.
6.      Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 30.11.2017r.

Przykładowe prace wykonane w 2015 r. przez uczniów nieistniejącego już
Gimnazjum nr. 96 w Warszawie.