środa, 1 listopada 2017

Matematyka w obiektywie - konkurs.

Uwaga - konkurs dla osób, które kochają fotografię. Dla uczniów - jak i rodziców. Zdjęcie ma przedstawiać matematykę - co to będzie - to należy już do Waszej/Państwa wyobraźni.

Wszystkie informacje znajdziecie - tutaj http://mwo.usz.edu.pl.

A oto skrót…

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS.

Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny.

Uczestnicy wysyłają zdjęcia którym przypisują nazwy związane z matematyką.  Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o niej.

TERMIN: 15 listopada!

Uczestnicy:  2 grupy wiekowe (do i powyżej 20 roku życia). Aby wziąć udział w konkursie trzeba się zgłosić na www.mwo.usz.edu.pl, podać swoje konto e-mailowe, poczekać na link aktywacyjny. Następnie wypełnić zgłoszenie. Zdjęcia (max 6 szt.) proszę wysyłać wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny).

Nagrody: Autorzy najciekawszych prac i najaktywniejsi ambasadorowie otrzymują: nagrody, nominacje do wystaw, kalendarza, książek, oryginalne dyplomy. W roku 2017 Nagrody główne (w obu grupach wiekowych) to laptopy Apple Mac Book ufunfowane przez NASK. Pozostałe nagrody to tablety, czytniki e-booków, plecaki, książki, gadżety. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Grzegorz Mikołajczyk - Szczecin - Soczyste koła