wtorek, 7 listopada 2017

Projekt "Bakcyl".

19. i 26. października uczniowie z klas siódmych szkoły podstawowej i drugiej gimnazjum wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w ramach projektu "Bakcyl". Młodzież przekonała się, że spotkanie z ekonomią nie musi być nudne. W czasie warsztatów uczniowie poznali zasady oszczędzania i inwestowania oraz sprawdzili swoje siły w turnieju "Ekonomiczni Milionerzy". Prowadzący warsztaty specjaliści z finansów i bankowości, oprócz wiedzy i umiejętności, przekazali wiele ciekawych przykładów zastosowania zasad ekonomii w codziennym życiu. Takie pojęcia jak koszt alternatywny, dywersyfikacja ryzyka czy deficyt budżetowy przestały brzmieć jak hasła ze starej encyklopedii. Nie zabrakło również ciekawostek i anegdot o najbogatszych ludziach na świecie i ich drodze do sukcesu. Pytań było mnóstwo. Na zakończenie młodzież  gorącymi brawami podziękowała prowadzącym warsztaty. Ekonomia to naprawdę fajna przygoda!