sobota, 2 grudnia 2017

Trudne tematy..

Jak co roku nasz zespół psychologiczno-pedagogiczny wspiera Was w różnych trudnych tematach.
 W ramach realizacji programu profilaktyki zaprosiliśmy do klas siódmych szkoły podstawowej i pierwszej licealnej, przedstawicielki Straży Miejskiej, które przeprowadziły warsztaty na temat "Odpowiedzialności karnej nieletnich".

Poruszamy także trudny temat dopalaczy... - 17 listopada uczniowie klas drugich gimnazjalnych wraz z wychowawcami wybrali się do Teatru Kamienica na spektakl "Dopalacze. Siedem stopni donikąd", który okazał się specyficzną rozmową z widzem na temat, czym są dopalacze, jakie powody kierują młodymi ludźmi do ich zażywania oraz poniesionych  konsekwencji.
Było to wyjątkowo przejmujące widowisko. Uczniowie po wyjściu z teatru długo dyskutowali między sobą, z rodzicami i wychowawcami na temat swoich wrażeń.