poniedziałek, 8 stycznia 2018

Licealiści i kompetencje miękkie.
W naszej szkole działa program Kuźnia Talentów, który licealistom oferuje różnorodne propozycje. Jedną z nich była seria zajęć rozwijająca kompetencje miękkie, czyli te najbardziej pożądane na współczesnym rynku pracy. Tematy zajęć były także spójne z systemem tutoringowym, jaki od dwóch lat obowiązuje w naszej szkole, oto one:

1. "Zarządzanie sobą w czasie"- techniki zarządzania czasem pozwalają zaplanować optymalny czas nauki i odpoczynku. Nasi uczniowie pozyskali wiedzę, jak należy efektywnie gospodarować czasem oraz nauczyli się metod pozwalających na łatwe wyznaczanie celów i zadań.
 2. "Metody radzenia sobie ze stresem" - opanowanie technik relaksacji, umiejętność rozluźnienia ciała i uspokojenia umysłu oraz kontroli nad oddechem prowadzi do skutecznego radzenia sobie ze stresem. Jego przyczyną jest zbliżający się egzamin maturalny oraz konieczność podejmowania ważnych decyzji życiowych. Celem tego warsztatu była poprawa umiejętności koncentracji na zadaniu i zwiększenie efektywności działania w życiu codziennym. 
3. "Błyskawiczna Motywacja, czyli jak zmotywować siebie i innych w 7 minut?" - zajęcia  miały na celu zaprezentowanie metody Motywacji Błyskawicznej oraz nauki jej stosowania. Dzięki tej metodzie nasi uczniowie są w stanie lepiej zmotywować siebie do nauki poprzez odkrycie w sobie motywacji wewnętrznej.
 4. "Trzy kroki do wyboru zawodu, czyli co dalej po maturze?" - zajęcia polegały na pokazaniu uczniom możliwych ścieżek edukacji, a także przedstawieniu trendów, jakie panują aktualnie na rynku pracy. Dzięki temu spotkaniu licealiści zdobyli wiedzę dotyczącą rynku edukacyjnego oraz rynku pracy.  Pomoże im ona w świadomym wyborze ścieżki zawodowej.
 
 
Nasi uczniowie złapali świetny kontakt z prowadzącym - Panem Patrykiem Walczyńskim z  Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy. 
Teraz czas na zajęcia czysto praktyczne, które niebawem odbędą się w szkole.
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz