wtorek, 2 stycznia 2018

Nowy Rok, nowe propozycje...

Nowy Rok zaczynamy z nową propozycją dla naszych zdolnych dziewcząt! Może któraś się skusi na udział w bardzo ciekawym projekcie..?

 Maker Teens: Girl Power      
Warszawa, styczeń - czerwiec  2018
Organizatorzy: Fundacja Girls Code Fun i American Center Warsaw


Maker Teens:Girl Power to program, w ramach którego organizujemy bezpłatny semestr zajęć dla dziewczyn wieku 15-17 lat oraz program mentorski.

Szukamy dziewczyn, które:
* mają 15-17 lat
* lubią tworzyć, wymyślać i nie boją się nowych wyzwań
* mają możliwość uczestniczenia w całym cyklu zajęć i lunchu inauguracyjnym

Podczas  semestru ‘Maker Teens: Girl Power’, dziewczyny będą uczyły się podstaw programowania i elektroniki oraz tworzenia projektów technologicznych. W trakcie cyklu zajęć uczestniczki będą wspierane przez mentorki - kobiety, które odniosły sukcesy w nowych technologiach lub naukach ścisłych. Każda uczestniczka będzie wspierana indywidualnie przez wybraną mentorkę, która będzie dzielić się swoją wiedzą i motywować do działania. W ramach kursu przewidujemy również wycieczkę do firmy technologicznej, gdzie dziewczyny będą mogły zapoznać się z tajnikami działania zespołu technologicznego oraz poznać środowisko pracy w dziedzinie STEM.

Projekt jest całkowicie bezpłatny dla uczestniczek. Zapraszamy również dziewczyny, które nie mają żadnego doświadczenia z nowymi technologiami.

Harmonogram Programu 2018:
21 lutego - ogłoszenie wybranych uczestniczek;
4 marca - lunch inauguracyjny z mentorkami;
7 marca - start zajęć;
6 czerwca - zakończenie zajęć

Zajęcia będą odbywać się w środy w godz. 17.30-19.00 w Warszawie na Politechnice Warszawskiej.

Aplikacja krok-po-kroku dla uczestniczek:

1. Zapoznaj się z Regulaminem Programu: https://goo.gl/rPGqTF
3. Nakręć krótkie (2 minuty) video, w którym przedstawiasz się i opowiadasz jak Twoim zdaniem nowe technologie mogą zmienić świat za 20 lat. Nie musi to być profesjonalne video, może być z telefonu. Nie będziemy go publikować bez zgody opiekunów.
LUB
4. Napisz list do siebie z przyszłości, w którym kierujesz do starszej wersji siebie słowa wsparcia, opisujesz jak wyobrażasz sobie przyszłość i o czym chciałabyś, żeby "Ty z przyszłości" pamiętała. List powinien mieć max. 1800 znaków i być zapisany w pliku tekstowym (.doc, .odt).
5. Prześlij video, list oraz wypełnioną zgodę opiekuna (sprawdź Regulamin Programu) na adres info@girlscodefun.pl, w temacie "[Imię i nazwisko] Maker Teens Zgłoszenie" lub pocztą  na adres Girls Code Fun, Strych na Wróble, ul. Chmielna 73b m 14, 00-801 Warszawa.

Termin przesyłania zgłoszeń: do 18 lutego 2018
Ogłoszenia listy uczestniczek: 21 lutego 2018

W razie pytań prosimy o kontakt na info@girlscodefun.pl lub tel. 5796441461 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń