poniedziałek, 19 marca 2018

Kobiety na Dzień Kobiet!
Z okazji Dnia Kobiet sporo się w naszej szkole działo. W czwartek, 8 marca, na korytarzu zawisły plakaty tematycznie powiązane z kobietami, a na tablicy informacyjnej – artykuły napisane przez dziewczyny z Dyskusyjnego Koła Feministycznego. Dotyczyły one tematyki przemocy wobec kobiet oraz walki o prawa wyborcze, a także historii Dnia Kobiet. Dziewczyny nakleiły sobie również tematyczne naklejki.
Przez cały dzień trwała również wymiana ciuchów – zamiast kupować nowe ubrania, wymieniłyśmy się tymi, które już nam się znudziły albo przestały na nas pasować. Była to akcja tyleż pożyteczna, co ekologiczna, przyczyniająca się do zmniejszenia ilości odpadów na świecie. Do udziału dali się namówić również chłopcy.
W piątek po lekcjach spotkaliśmy się z trzema kobietami, które opowiedziały o swojej pracy. Znalazły się wśród nich radna Małgorzata Żebrowska-Piotrak, graficzka Gracjana Zielińska oraz stewardesa Julia Gawarecka. Dowiedzieliśmy się m.in., na czym polega specyfika polityki na lokalnym szczeblu, w jakie programy do rysowania warto zainwestować i w jaki sposób spacyfikować gburowatego pasażera. Zaproszone panie opowiadały tak ciekawie, że cztery godziny przeleciały nie wiadomo kiedy.
Serdecznie dziękujemy dziewczynom z Dyskusyjnego Koła Feministycznego za organizację tych wydarzeń.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz