wtorek, 13 marca 2018

Nie tylko dla biologów...

Nasa szkoła otrzymała zaproszenie na Tydzień Mózgu! Nie tylko dla biologów!Serdecznie zapraszamy na Tydzień Mózgu w Warszawie, który odbędzie się w dniach 12-17 marca 2018 roku w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN, ul. Pasteura 3.
W dniach 12 – 16 marca o godz. 17, w Sali Konferencyjnej Centrum Neurobiologii, odbędą się wykłady (jeden wykład dziennie), a hasłem przewodnim tegorocznych spotkań będzie MŁODY MÓZG. Podczas wykładów prezentowane będą najnowsze osiągnięcia z zakresu neurobiologii, psychiatrii i psychologii, mające duże znaczenie nie tylko naukowe, ale i społeczne. Na tę część Tygodnia Mózgu serdecznie zapraszamy Nauczycieli i Rodziców.
Natomiast 17 marca (w sobotę) w godzinach 11 – 15 w Sali Wystawowej odbędą się wystawy i pokazy, na które szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym.  Celem pokazów jest zainteresowanie dzieci i młodzieży pogłębianiem wiedzy o układzie nerwowym. Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla młodszych dzieci jak i trochę starszych. Dla młodszych przewidzieliśmy kącik plastyczny, gry i zabawy. Starsi uczestnicy pokazów będą mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w badaniach mózgu, takimi jak wirtualna rzeczywistość, interfejs mózg komputer, EEG i wiele innych.
W załączniku przesyłamy plakat imprezy i szczegółowy program. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Nenckiego http://www.nencki.gov.pl/ oraz na facebooku Tygodnia Mózgu 1018 w Warszawie https://www.facebook.com/TydzienMozgu/ .
Zachęcamy również do odwiedzenia i dołączenia do naszego wydarzenia pod linkiem: https://www.facebook.com/events/409718792775251/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz