niedziela, 25 listopada 2018

I jeszcze Niepodległa 2018!

Dziś obiecana fotorelacja z naszych obchodów 100-lecia Niepodległości. Na początek wystawa "Moja Niepodległa" - uczniowie gimnazjum i liceum prezentowali młodszym kolegom i koleżankom swoje dzieła - były wśród nich wiersze, plakaty, rzeźby, a nawet grafiki w grze komputerowej (Piłsudski w Minecrafcie!!:))) i instalacje a la Tadeusz Kantor. Autorzy prac z zapałem opowiadali o swoich dziełach, a publiczność z uwagą słuchała poważnych interpretacji:)

Nawet Mieszko dał się w końcu namówić na prezentację swojej pracy:)

Drugim akcentem naszych obchodów była wystawa pamiątek rodzinnych "Skarby Niepodległości" - książki, zegarki, zdjęcia, militaria, banknoty, wspomnienia i wiele innych... Tu również uczniowie mogli opowiadać o eksponatach, które stworzyły tę wystawę...

Na koniec dnia czekała nas jeszcze ciekawa prezentacja o ojcach naszej niepodległości, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i mały akcent artystyczny ze strony licealistów. Działo się!:)