poniedziałek, 19 listopada 2018

Szkolny konkurs na książkę pisaną lub „malowaną”: „Niezwyciężona Niepodległa”.

Kochani, przekazujemy ogłoszenie naszej biblioteki!

Konkurs zorganizowany jest przez Bibliotekę Szkolną
w Społecznej Szkole Podstawowej nr 13 we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.
 Koordynatorkami konkursu są nauczycielki bibliotekarki Agnieszka Musińska oraz  Kamila Fundichely-Rychta

1.    Konkurs zorganizowany z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą . Konkurs ma charakter edukacyjny. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez przedstawienie wizji uczniów na temat odzyskania niepodległości.
2. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: dla klas 4-6
oraz dla klas 7-8.
3.  Prace konkursowe można przedstawić w dwóch formach: literackiej
i plastycznej.
4. Prace konkursowe w formie literackiej mogą być: esejem, opowiadaniem, komiksem, wierszem itp. Może to być własna wizja, częściowo fantastyczna, walk o niepodległość 1914-1918, ale musi być osnuta na faktach historycznych. Głównym bohaterem może być postać, która odbywa podróż w czasie. Możesz napisać książkę
bez ilustracji lub bogato ją zilustrować
(do wyboru). Książka powinna być wykonana na papierze, może zawierać od 5 do 20 stron maksymalnie. Format  A5. Prace należy wykonać własnoręcznie.
5.  Prace konkursowe w formie plastycznej - książka opowiedziana tylko obrazem, niezawierająca tekstu. Tu także dozwolona jest swoboda ujęcia tematu: można namalować historię prawdziwą
na temat odzyskania niepodległości lub wymyśloną przez siebie, jednak opartą na wybranych faktach z lat 1914-1918.
Prace należy wykonać własnoręcznie w formacie A4, na papierze, mogą zawierać od 5 do 20 stron.
6.  Wszystkie prace konkursowe powinny zawierać informacje:
imię, nazwisko autora, klasę i nazwę formy.
7.  Prace konkursowe można składać do 20 grudnia 2018 r.
     w bibliotekach szkolnych PSPO.

8. Podczas wręczenia nagród i po zakończeniu uroczystości będzie zorganizowany wernisaż prac klas 4-6 w bibliotece szkoły podstawowej, natomiast uczniów klas 7-8 w bibliotece liceum.

9. Ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród nastąpi 15 stycznia 2019 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie!