poniedziałek, 11 lutego 2019

Ferie, ferie i po feriach!

Ferie minęły szybko, a my z nowymi siłami wracamy do szkolnych przygód. Na początek - trochę wspomnień i chwalenia się;)

18 stycznia klasa 1L wybrała się do Teatru Ochoty na spektakl "Prawiek" wg prozy O. Tokarczuk. W spektaklu grała utalentowana absolwentka naszego gimnazjum - Alicja, a recenzję z niego napisał utalentowany uczeń naszego liceum - Igor.
Sami przeczytajcie:

Z teatrem za pan brat!

W piątek, 18-ego stycznia, wybraliśmy się w ramach wyjścia edukacyjnego do Teatru Ochoty. Nie przez przypadek zdecydowaliśmy się pójść w to miejsce. To właśnie w tym, oddalonym o blisko dwadzieścia kilometrów, gmachu teatralnym, występuje nasza koleżanka, Alicja Kenny. Alicja jest absolwentką naszej podstawówki oraz gimnazjum. Do przedstawienia pod tytułem „Prawiek” została wybrana, tak jak pozostali aktorzy, dzięki konkursowi „Polowanie na motyle”.

Spektakl powstał na podstawie powieści „Prawiek i inne czasy” Olgi Tokarczuk w reżyserii Konrada Dworakowskiego. My, widzowie, możemy zaobserwować na scenie ciekawy kontrast – energiczna i młoda obsada w przedstawieniu opowiadającym o nostalgii i przemijaniu. Debiutujący aktorzy, poruszają w mitycznej opowieści, współczesne problemy, dzięki czemu, treść wystąpienia doskonale trafia do oglądających. Nieustanny bieg naprzód obrazuje życie mieszkańców Prawieku, ale także doświadczenia ludzi w dzisiejszym świecie, a także być może samych aktorów.

Cały spektakl trwa blisko 85 minut, jednak należy powiedzieć, iż czas minął wszystkim niezwykle szybko i przyjemnie. Wyjście to, wprawiło wszystkich w doskonałe humory i pozwoliło fantastycznie rozpocząć weekend. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i piątek rano spędzić ze sztuką. My, uczniowie, jesteśmy z teatrem za pan brat, więc z ogromną radością spędziliśmy tak ostatni dzień szkoły, minionego tygodnia. Liczymy na więcej takich wyjść, a Alicji gratulujemy (i zazdrościmy) talentu aktorskiego!

Jeśli jesteśmy przy Igorze, to chcemy zareklamować jego talenty pisarskie. Ma świetny warsztat stylistyczno-językowy, który opanował już w gimnazjum, publikował wtedy m.in recenzje piłkarskich gier komputerowych. Aktualnie jest dziennikarzem magazynu "Polish Reds" o piłce nożnej dla fanów angielskiej drużyny FC Liverpool i nie tylko. Jest to miesięcznik, ukazuje się w wersji internetowej i papierowej, a Igor regularnie w nim publikuje. Klikajcie w linki; artykuły Igora na stronie 18-19:

Igor, gratulacje! Brawo Ty:)