czwartek, 21 marca 2019

Klimat jest dla nas ważny!

W ostatni piątek (15 marca) w wielu miastach na świecie odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Taki marsz młodzieży przeszedł również ulicami Warszawy. Celem marszu było zwrócenie uwagi obywateli, ale zwłaszcza rządzących, na zmiany klimatyczne, które zachodzą z winy człowieka. Młodzi ludzie piszą w swoim manifeście, że nie godzą się na brak odpowiedzialności rządów za zmiany, które już zachodzą i będą zachodziły we wszystkich ekosystemach i które na razie odczuwalne są w niewielkim stopniu, ale już w niedalekiej przyszłości będą miały realny wpływ na ich dorosłe życie. W warszawskim marszu wzięła udział znaczna liczba naszych uczniów, zwłaszcza gimnazjalistów. Przygotowaliśmy również możliwość zadbania o klimat dla uczniów, którzy pozostali w szkole. Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach dotyczących nowych zasad segregacji śmieci. Następnie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w akcji "Nasze drzewo dla klimatu". Już dzień wcześniej pan Piotr Romanowski przygotował nam bardzo ładne, chociaż bezlistne drzewo, które stanęło na szkolnym korytarzu. Każda osoba obecna w szkole otrzymała papierowy liść, na którym zapisała swoje postanowienie dotyczące klimatu. W ten sposób mobilizujemy się wzajemnie do realnych działań na rzecz klimatu, nawet jeśli są to jedynie drobne zmiany. Następnie liście zostały zawieszone na drzewie, które stanowi teraz piękny wiosenny akcent na szkolnym korytarzu.