niedziela, 12 maja 2019

Wspomnienia z Warszawskich Dni Informatyki

Wiosną uczniowie uczęszczający na rozszerzoną informatykę wybrali się na wielkie informatyczne wydarzenie, a mianowicie "Warszawskie Dni Informatyki". Mimo iż udział jest przeznaczony dla studentów i ludzi z doświadczeniem, nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tematyką , jaka była poruszana. W trakcie wycieczki byliśmy na prelekcjach prowadzonych przez ekspertów ze swoich dziedzin:

1) Agile w projektach IT
2) Analiza biznesowa i Project Management Office - najlepsze praktyki z wielu lat doświadczeń
3) Jak dostarczać więcej. Narzędzia i techniki aby wynieść analizę na wyższy poziom.
4) Machine learning a mikrousługi - jak budować nowoczesną aplikację w Pythonie
5) Analiza wymagań
6) Red teaming czyli jak się włamać do banku
7) Czy tester powinien być programistą?
8) Co nam mówi obraz w serwisach społecznościowych?
W przerwach uczniowie otrzymali darmową pizzę oraz giftbag z między innymi koszulką WDI oraz mieli okazję spotkać się z przedstawicielami największych firm informatycznych w Polsce na ogromnej giełdzie pracy.