piątek, 14 czerwca 2019

"Jak nie czytam, jak czytam" - relacja z akcji:)

W piątek (07.06) o godzinie 10:00 wszyscy uczniowie naszej szkoły czytali książki!  Wydarzenie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną w ramach ogólnopolskiej akcji “Jak nie czytam, jak czytam”, do której przystąpiliśmy po raz pierwszy. Symbolem akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie a głównym celem - budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. I u nas tak było! Pogoda i frekwencja dopisały - wydarzenie odbyło się w szkolnym ogródku, a w przedsięwzięciu wzięły udział 64 osoby, co na okres przedwakacyjno-wycieczkowy jest dużym sukcesem! Akcja została przeprowadzona w formie pikniku z książką. Zgromadzeni uczniowie i nauczyciele przynieśli ze sobą coś do czytania, a panie bibliotekarki zadbały o poczęstunek dla wszystkich. Uczestnicy akcji “Jak nie czytam, jak czytam” spędzili przyjemny czas z książką na świeżym powietrzu, w gronie rówieśników i wszyscy jednogłośnie wyrazili chęć powtórzenia akcji za rok!